fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja

Kyjanyn stvoryv Telegram-bota, jakyj vidstežuje jakisť povitrja u misti

Киянин створив Telegram-бота, який відстежує якість повітря у місті
Kyїvśkyj rozrobnyk Ljubomyr Milevśkyj napysav bota dlja Telegram, jakyj monitoryť stan povitrja v Kyjevi ta poperedžaje svoїh korystuvačiv, jakščo riveń zabrudnennja pidvyščenyj
Київський розробник Любомир Мілевський написав бота для Telegram, який моніторить стан повітря в Києві та попереджає своїх користувачів, якщо рівень забруднення підвищений
Читати кирилицею

Speciaľni možlyvosti

Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja
Kontrastna versija
  Як пише AIN.UA, після чергового смогу над Києвом, хлопець вирішив створити бота у Telegram. Він розказує киянам про якість повітря в місті та вміє попереджувати, якщо якість погіршилася настільки, що це небезпечно. Як працює Telegram-бот. Раніше забруднення повітря можна було моніторити на мапі Державної санітарно-епідеміологічної служби, але цей сервіс вже не підтримується. Бот показує усереднене значення для міста. У мене і кількох друзів є розумні будинки з датчиками. Я збираю ці дані в різних частинах міста, обробляю на сервері і віддаю боту, а він інформує людей, розповідає розробник. Бот обробляє дані від шести датчиків PurpleAir: два на лівому березі, чотири на правому. Любомир зараз намагається звязатися з виробником таких датчиків, що б дізнатися, скільки всього користувачів в Києві. Можливо, таким чином вдасться підключити до боту більше даних. Детектори заміряють суміш рідких і твердих частинок в повітрі (PM2.5). Бот оновлює дані раз на годину, забруднення вимірюється за американським стандартом EPA, у нього чотири рівні: Від 0-50 — все добре. Гуляйте, займайтеся спортом; Від 51-100 — ризик незначний. Гуляйте, провітрюйте приміщення на короткий час; Від 101-150 — є ризик для здоров’я. Не гуляйте без потреби і не провітрюйте приміщення; Більше 150 — небезпечно виходити на вулицю без захисної маски. Якщо індекс підніметься вище 101 — бот повідомить користувачам про небезпеку. За словами розробника, бот працює вже два тижні і вже двічі середній індекс по місту змінювався на 110 і 118. До слова, Ощадбанк запустив чат-бота у месенджері Telegram, який доступний за імям @Oschadbot. На черзі — запуск чат-боту в Facebook-месенджері.
Реклама 👇 Замовити

Jak pyše AIN.UA, pislja čergovogo smogu nad Kyjevom, hlopeć vyrišyv stvoryty bota u Telegram. Vin rozkazuje kyjanam pro jakisť povitrja v misti ta vmije poperedžuvaty, jakščo jakisť pogiršylasja nastiľky, ščo ce nebezpečno.

Jak pracjuje Telegram-bot

Raniše zabrudnennja povitrja možna bulo monitoryty na mapi Deržavnoї sanitarno-epidemiologičnoї služby, ale cej servis vže ne pidtrymujeťsja.

«Bot pokazuje userednene značennja dlja mista. U mene i kiľkoh druziv je «rozumni budynky» z datčykamy. Ja zbyraju ci dani v riznyh častynah mista, obrobljaju na serveri i viddaju botu, a vin informuje ljudej», rozpovidaje rozrobnyk.

Bot obrobljaje dani vid šesty datčykiv PurpleAir: dva na livomu berezi, čotyry na pravomu. Ljubomyr zaraz namagajeťsja zv’jazatysja z vyrobnykom takyh datčykiv, ščo b diznatysja, skiľky vśogo korystuvačiv v Kyjevi. Možlyvo, takym čynom vdasťsja pidključyty do botu biľše danyh. Detektory zamirjajuť sumiš ridkyh i tverdyh častynok v povitri (PM2.5).

Bot onovljuje dani raz na godynu, zabrudnennja vymirjujeťsja za amerykanśkym standartom EPA, u ńogo čotyry rivni:

  • Vid 0-50 — vse dobre. Guljajte, zajmajtesja sportom;
  • Vid 51-100 — ryzyk neznačnyj. Guljajte, provitrjujte prymiščennja na korotkyj čas;
  • Vid 101-150 — je ryzyk dlja zdorov’ja. Ne guljajte bez potreby i ne provitrjujte prymiščennja;
  • Biľše 150 — nebezpečno vyhodyty na vulycju bez zahysnoї masky.

Jakščo indeks pidnimeťsja vyšče 101 — bot povidomyť korystuvačam pro nebezpeku. Za slovamy rozrobnyka, bot pracjuje vže dva tyžni i vže dviči serednij indeks po mistu zminjuvavsja na 110 i 118.

Do slova, «Oščadbank» zapustyvKyjanyn stvoryv Telegram-bota, jakyj vidstežuje jakisť povitrja u misti 1«Oščadbank» zapustyv čat-bota v Telegram čat-bota u mesendžeri Telegram, jakyj dostupnyj za im’jam @Oschadbot. Na čerzi — zapusk čat-botu v Facebook-mesendžeri.

Džerelo: AIN.UA

Jakščo vy znajšly pomylku, buď laska, vydiliť fragment tekstu ta natysniť Ctrl Enter.

Dodaty komentar

Takyj e-mail vže zarejestrovano. Skorystujtesja Formoju vhodu abo vvediť inšyj.

Vy vkazaly nekorektni login abo paroľ

Vybačte, dlja komentuvannja neobhidno uvijty.
Šče
Vy čytajete sajt ukraїnśkoju latynkoju. Podrobyci v Manifesti
Hello. Add your message here.

Povidomyty pro pomylku

Tekst, jakyj bude nadislano našym redaktoram: