Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja

Ukraїnśkyj eksport do Afryky perevyščyv eksport do RF — dani BBC

Український експорт до Африки перевищив експорт до РФ — дані BBC

V analityčnomu materiali BBC jdeťsja pro te, ščo afrykanśkyj kontynent — odyn iz najbiľš perspektyvnyh dlja ukraїnśkogo eksportu agrarnoї produkciї ta postačannja tehniky i produktiv važkoї j pererobnoї promyslovosti. Na korysť ćogo svidčať i dani ukraїnśkogo Deržkomstatu za 2017 rik
В аналітичному матеріалі BBC йдеться про те, що африканський континент — один із найбільш перспективних для українського експорту аграрної продукції та постачання техніки і продуктів важкої й переробної промисловості. На користь цього свідчать і дані українського Держкомстату за 2017 рік
Читати кирилицею

Speciaľni možlyvosti

Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja
Kontrastna versija
  За даними Держкомстату, які наводять у BBC Україна, товарообіг з Африкою в 2017 році складав $4,7 млрд. З цієї суми український експорт — понад $4 млрд, а імпорт з країн Африки — понад $700 млн. Африка приносить Україні 9% валютних надходжень від експорту, а позитивне сальдо торгівлі з нею надзвичайно велике. Особливо, якщо врахувати, що загалом Україна торік імпортувала продукції на $6 млрд більше, ніж експортувала ($49 млрд проти $43 млрд). Що варто знати про постачання товарів з України до Африки. Журналісти BBC також наголошують, що показники українського експорту на цей континент вже перевищують експорт до РФ. За підсумками 2017 року український експорт на північний схід складав $3,9 млрд проти $4+ млрд до країн Африки. Майже 80% українського експорту в регіоні йде до країн Північної Африки. Лідером серед усього переліку торгових партнерів залишається Єгипет ($1,8 млрд). За ним йдуть Алжир ($535 млн) і Туніс ($289 млн). Єгипет є 7-м партнером України за експортом та 13-м партнером за рівнем розвитку торгівлі. Також журналісти звертають увагу на значний потенціал у споживанні українських товарів країнами Субсахарської Африки. За умови їхнього підключення, вважають автори дослідження, можна було би взагалі говорити про відмову від експорту до РФ. У 2017 році експорт товарів з України до Африки збільшився на $182,6 млн, або на 4,7%. Відбулося це переважно завдяки деревині, мінеральним продуктам та товарам легкої промисловості. Торговий представник України, заступник міністра економічного розвитку Наталія Микольська розповіла редакції BBC, що Нігерія, Танзанія, Кенія та Ґана є одними з найбільш перспективних напрямків для українського експорту. У Кенії зацікавлені в продукції енергетичного машинобудування, АПК та фармацевтики з України, у Танзанії - в сільськогосподарських машинах та устаткуванні для переробки аграрної продукції. В Нігерії є попит на товари легкої промисловості, папір, меблі, електроапаратуру та кондитерські вироби, а в Ґані - на чорні метали та вироби з них, двигуни та насоси, алкогольні та безалкогольні напої, електричне обладнання. Раніше ми розповідали про те, що країни ЄС залишаються основним напрямком для українського експорту.
Реклама 👇 Замовити

Za danymy Deržkomstatu, jaki navodjať u «BBC Ukraїna», tovaroobig z Afrykoju v 2017 roci skladav $4,7 mlrd. Z cijeї sumy ukraїnśkyj eksport — ponad $4 mlrd, a import z kraїn Afryky — ponad $700 mln. Afryka prynosyť Ukraїni 9% valjutnyh nadhodžeń vid eksportu, a pozytyvne saľdo torgivli z neju nadzvyčajno velyke. Osoblyvo, jakščo vrahuvaty, ščo zagalom Ukraїna torik importuvala produkciї na $6 mlrd biľše, niž eksportuvala ($49 mlrd proty $43 mlrd).

Ščo varto znaty pro postačannja tovariv z Ukraїny do Afryky

Žurnalisty BBC takož nagološujuť, ščo pokaznyky ukraїnśkogo eksportu na cej kontynent vže perevyščujuť eksport do RF. Za pidsumkamy 2017 roku ukraїnśkyj eksport na pivničnyj shid skladav $3,9 mlrd proty $4+ mlrd do kraїn Afryky.

Majže 80% ukraїnśkogo eksportu v regioni jde do kraїn Pivničnoї Afryky. Liderom sered uśogo pereliku torgovyh partneriv zalyšajeťsja Jegypet ($1,8 mlrd). Za nym jduť Alžyr ($535 mln) i Tunis ($289 mln). Jegypet je 7-m partnerom Ukraїny za eksportom ta 13-m partnerom za rivnem rozvytku torgivli. Takož žurnalisty zvertajuť uvagu na značnyj potencial u spožyvanni ukraїnśkyh tovariv kraїnamy Subsaharśkoї Afryky. Za umovy їhńogo pidključennja, vvažajuť avtory doslidžennja, možna bulo by vzagali govoryty pro vidmovu vid eksportu do RF.

U 2017 roci eksport tovariv z Ukraїny do Afryky zbiľšyvsja na $182,6 mln, abo na 4,7%. Vidbulosja ce perevažno zavdjaky derevyni, mineraľnym produktam ta tovaram legkoї promyslovosti. Torgovyj predstavnyk Ukraїny, zastupnyk ministra ekonomičnogo rozvytku Natalija Mykoľśka rozpovila redakciї BBC, ščo Nigerija, Tanzanija, Kenija ta Ğana je odnymy z najbiľš perspektyvnyh naprjamkiv dlja ukraїnśkogo eksportu. U Keniї zacikavleni v produkciї energetyčnogo mašynobuduvannja, APK ta farmacevtyky z Ukraїny, u Tanzaniї – v siľśkogospodarśkyh mašynah ta ustatkuvanni dlja pererobky agrarnoї produkciї. V Nigeriї je popyt na tovary legkoї promyslovosti, papir, mebli, elektroaparaturu ta kondyterśki vyroby, a v Ğani – na čorni metaly ta vyroby z nyh, dvyguny ta nasosy, alkogoľni ta bezalkogoľni napoї, elektryčne obladnannja.

Raniše my rozpovidaly pro te, ščo kraїny JeS zalyšajuťsja osnovnym naprjamkom dlja ukraїnśkogo eksportu.

Jakščo vy znajšly pomylku, buď laska, vydiliť fragment tekstu ta natysniť Ctrl Enter.

Dodaty komentar

Takyj e-mail vže zarejestrovano. Skorystujtesja Formoju vhodu abo vvediť inšyj.

Vy vkazaly nekorektni login abo paroľ

Vybačte, dlja komentuvannja neobhidno uvijty.
Šče
Vy čytajete sajt ukraїnśkoju latynkoju. Podrobyci v Manifesti
Hello. Add your message here.

Povidomyty pro pomylku

Tekst, jakyj bude nadislano našym redaktoram: