fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja

Vydy motyvaciї za Denielom Pinkom — ta jak їh vykorystovuvaty

Види мотивації за Деніелом Пінком — та як їх використовувати
Vid redakciї: Dekiľka korysnyh tez iz knygy Deniela Pinka «Drajv. Dyvovyžna pravda pro te, ščo nas motyvuje» vid kolumnistky Anastasiї Pljacok — u śogodnišnij knyžkovij rubryci
Від редакції: Декілька корисних тез із книги Деніела Пінка «Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує» від колумністки Анастасії Пляцок — у сьогоднішній книжковій рубриці
Читати кирилицею

Speciaľni možlyvosti

Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja
Kontrastna versija
  В книзі Деніела Пінка ви зможете почитати про те, як правильно працювати зі своєю командою, як робити так, щоб у працівників жага і цікавість до роботи не зникала, і відповідно приносила більше грошей вам, як роботодавцю. Мотивація — виявляється — набагато складніше явище, аніж ми звикли вважати. Що чудово пояснює книга. Що таке мотивація? Яка вона буває? Чому так звана Мотивація 2.0 не працює і час залучати нові види мотивації? Як правильно мотивувати людей (працівників) і визначати до якого типу та людина належить? Безліч прикладів про найкрутіші підприємства світу. Багато наукових експериментів, які буквально доводять все на пальцях. Не можна сказати, що Деніел Пінк відкрив щось принципово нове. Його заслуга полягає в тому, що він добре проаналізував наукові дослідження в області мотивації за останнє століття й наклав їх на сучасну ситуацію в бізнесі. Всю книгу пронизано розповіддю про різні види мотивації, — а точніше про мотивацію 1.0, 2.0 та 3.0. Нумо розбиратися, у чому різниця між цими підходами. Про людські мотиватори. У людини є три мотиватори:. Біологічний, або інстинкт виживання — це називають мотивацією 1.0. Тут все просто, якщо ти не їси, то помреш з голоду. А для того, щоб їсти, треба працювати. Далі йде мотивація 2.0 — це система, де працює заохочення преміями, наприклад. Тобто зовнішні сили тебе або заохочують за результат, або карають. Читатйте також: 7 додатків для продуктивної роботи на MacBook. І мотивація 3.0 — напевно найважча, адже вона внутрішня. І увага тут зосереджена на особистості, та її бажаннях (працюєш, бо хочеш і для власного задоволення). Така мотивація присутня в творчості, самоосвіті, благодійності, тощо. У своїй книзі Денікл Пінк говорить про те, що більшість бізнесів працюють з мотивацією 2.0, що є не дуже правильним і варто переходити на мотивацію 3.0. Такі думки він пояснює тим, що мотивація 2.0 (преміювання) працює лише в короткостроковій перспективі. В таких випадках завзятість і бажання викладатись на повну спочатку збільшуються, але надалі людина звикає до премій — і тому її показники падають нижче того рівня, що були до введення премій. А от мотивація 3.0 — показує зовсім інші результати, адже в таких випадках робота виконується через те, що вона цікава, а не через матеріальне заохочення. Для того, щоби перевести працівника в мотивацію 3.0, потрібно забезпечити йому певні умови. Пінк вважає, що автономність, можливість вдосконалюватись та ставити собі цілі допомагають працівникам опанувати мотивацію третього типу. Що треба компаніям, щоб мотивувати працівників за типом 3.0. Пінк говорить, що рішення для підприємств — це пояснити цілі компанії + налагодити делегування + запровадити фіксовану оплату праці трохи вище, ніж у конкурентів + дати позитивний зворотній звязок, які дорівнюють правильно вмотивованим працівникам.
13.06.2018,12:00
0
arhiv avtorky
Реклама 👇 Замовити

V knyzi Deniela Pinka vy zmožete počytaty pro te, jak pravyľno pracjuvaty zi svojeju komandoju, jak robyty tak, ščob u pracivnykiv žaga i cikavisť do roboty ne znykala, i vidpovidno prynosyla biľše grošej vam, jak robotodavcju. Motyvacija — vyjavljajeťsja — nabagato skladniše javyšče, aniž my zvykly vvažaty.

Ščo čudovo pojasnjuje knyga

  • Ščo take motyvacija?
  • Jaka vona buvaje?
  • Čomu tak zvana Motyvacija 2.0 ne pracjuje i čas zalučaty novi vydy motyvaciї?
  • Jak pravyľno motyvuvaty ljudej (pracivnykiv) i vyznačaty do jakogo typu ta ljudyna naležyť?
  • Bezlič prykladiv pro najkrutiši pidpryjemstva svitu.
  • Bagato naukovyh eksperymentiv, jaki bukvaľno dovodjať vse «na paľcjah».

Ne možna skazaty, ščo Deniel Pink vidkryv ščoś pryncypovo nove. Jogo zasluga poljagaje v tomu, ščo vin dobre proanalizuvav naukovi doslidžennja v oblasti motyvaciї za ostannje stolittja j naklav їh na sučasnu sytuaciju v biznesi.

Vsju knygu pronyzano rozpoviddju pro rizni vydy motyvaciї, — a točniše pro motyvaciju 1.0, 2.0 ta 3.0. Numo rozbyratysja, u čomu riznycja miž cymy pidhodamy.

Pro ljudśki motyvatory

U ljudyny je try motyvatory:

Biologičnyj, abo instynkt vyžyvannja — ce nazyvajuť motyvacijeju 1.0. Tut vse prosto, jakščo ty ne їsy, to pomreš z golodu. A dlja togo, ščob їsty, treba pracjuvaty.

Dali jde motyvacija 2.0 — ce systema, de pracjuje zaohočennja premijamy, napryklad. Tobto zovnišni syly tebe abo zaohočujuť za rezuľtat, abo karajuť.

Čytajte takož: 7 dodatkiv dlja produktyvnoї roboty na MacBook

I motyvacija 3.0 — napevno najvažča, adže vona vnutrišnja. I uvaga tut zoseredžena na osobystosti, ta її bažannjah (pracjuješ, bo hočeš i dlja vlasnogo zadovolennja). Taka motyvacija prysutnja v tvorčosti, samoosviti, blagodijnosti, toščo.

U svoїj knyzi Denikl Pink govoryť pro te, ščo biľšisť biznesiv pracjujuť z motyvacijeju 2.0, ščo je ne duže pravyľnym i varto perehodyty na motyvaciju 3.0. Taki dumky vin pojasnjuje tym, ščo motyvacija 2.0 (premijuvannja) pracjuje lyše v korotkostrokovij perspektyvi. V takyh vypadkah zavzjatisť i bažannja vykladatyś na povnu spočatku zbiľšujuťsja, ale nadali ljudyna zvykaje do premij — i tomu її pokaznyky padajuť nyžče togo rivnja, ščo buly do vvedennja premij.

A ot motyvacija 3.0 — pokazuje zovsim inši rezuľtaty, adže v takyh vypadkah robota vykonujeťsja čerez te, ščo vona cikava, a ne čerez materiaľne zaohočennja. Dlja togo, ščoby «perevesty» pracivnyka v motyvaciju 3.0, potribno zabezpečyty jomu pevni umovy. Pink vvažaje, ščo avtonomnisť, možlyvisť vdoskonaljuvatyś ta stavyty sobi cili dopomagajuť pracivnykam opanuvaty motyvaciju treťogo typu.

Ščo treba kompanijam, ščob motyvuvaty pracivnykiv za typom 3.0

Pink govoryť, ščo rišennja dlja pidpryjemstv — ce pojasnyty cili kompaniї + nalagodyty deleguvannja + zaprovadyty fiksovanu oplatu praci trohy vyšče, niž u konkurentiv + daty pozytyvnyj zvorotnij zv’jazok, jaki dorivnjujuť pravyľno vmotyvovanym pracivnykam.

Jakščo vy znajšly pomylku, buď laska, vydiliť fragment tekstu ta natysniť Ctrl Enter.

Dodaty komentar

Takyj e-mail vže zarejestrovano. Skorystujtesja Formoju vhodu abo vvediť inšyj.

Vy vkazaly nekorektni login abo paroľ

Vybačte, dlja komentuvannja neobhidno uvijty.
Šče
Vy čytajete sajt ukraїnśkoju latynkoju. Podrobyci v Manifesti
Hello. Add your message here.

Povidomyty pro pomylku

Tekst, jakyj bude nadislano našym redaktoram: