Реклама

❓ Де шукати співробітників: список соцмереж та сервісів для хайрингу кандидатів

Čytaty latynkoju
❓ Де шукати співробітників: список соцмереж та сервісів для хайрингу кандидатів
  1. Головна
  2. Техно
  3. ❓ Де шукати співробітників: список соцмереж та сервісів для хайрингу кандидатів
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Хоч здавалося би, кандидатів на ринку стає все більше, але знайти співробітника ніяк не легше, адже як завжди крутих спеціалістів розбирають швидко. Тож робочий день рекрутера складається з постійного пошуку кандидатів, бо зазвичай вакансії треба закрити швидко та ефективно водночас.

Щоб допомогти рекрутерам та HR-менеджерам у цьому нелегкому завданні, команда HR Cosmolot склала список джерел, де найкраще шукати кандидатів, дивитися їхні CV та комунікувати з потенційними співробітниками.

Що робимо спочатку?

Перед тим, як почати пошук кандидатів та виставити вакансію, її треба сформувати. До цього етапу потрібно підійти вкрай ретельно, адже саме від опису вакансії залежить, з якими потенційними кандидатами вам доведеться працювати. Тому її варто складати з урахуванням усіх особливостей посади, аби вам не довелося витратити купу часу на відсіювання нерелевантних кандидатів, які подалися через прогалини в описі. Наприклад, якщо вам важливо, щоб людина працювала в офісі, а не на ремоуті, то чітко вкажіть це.

Які сервіси обрати?

Після того, як вакансія сформована, вам потрібно її опублікувати. У цей момент постає питання, де це зробити. Ми рекомендуємо звернути увагу на такі ресурси:

Соціальні мережі

Так, саме у соцмережах люди проводять левову частку свого часу, тому оминати їх в жодному разі не варто. Поширте інформацію про вакансії в усіх наявних профілях вашої компанії. Зокрема, розглянемо детальніше кожну соцмережу окремо.

LinkedIn

База для кожного рекрутера, де найчастіше шукають кандидатів на роботу. Зручна тим, що можна не просто збирати кандидатів з відгуків на вакансію, а також хантити людей, пишучи їм в особисті та пропонувати роботу самим, якщо бачите, що ця людина стане ідеальним метчем для команди.

Також LinkedIn пропонує спеціальні можливості та підписки для рекрутерів, які надають розширену функціональність та дозволяють краще шукати кандидатів.

Ще один плюс, що у LinkedIn багато кандидатів ведуть свої сторінки, тож ви можете дізнатися деталі про їхні досягнення на роботі, проходження професійних курсів та навіть оцінити комунікацію за реакціями у коментарях. Таким чином, рекрутер може зібрати максимум інформації, ознайомитися з досвідом та скілами кандидатів. 

Facebook

Попри усі розмови про те, що Facebook застаріває та там сидять переважно люди старшого віку, соцмережа не втрачає своєї актуальності, особливо серед креативної спільноти, адже там залучена велика частина людей з неї. Крім власної сторінки, також можна публікувати вакансію у тематичних групах з пошуку роботи, яких вдосталь.

Також одна з переваг цієї соцмережі, що ви можете подивитися особистий профіль людини, аби визначити наскільки вона вам підходить за цінностями, а не тільки за професійними якостями.

Telegram

Тут радимо звернути в першу чергу увагу на спільноти та чати, об’єднані за професійним напрямком. Наприклад, існує чимало спільнот в Telegram в IT-галузі, піарі та навіть HR, куди можна кидати інформацію, що ви шукаєте людей та запрошувати податися. 

TikTok

Відносно новий інструмент, який нещодавно почали використовувати в HR, але доволі успішний. Здебільшого його використовують IT-компанії, які знімають цікаві та прикольні відео, запрошуючи на роботу до себе в команді. Якщо у вашої компанії нема TikTok, саме час його завести! І не тільки для рекрутингу.

Портали з вакансіями

Звичайно, існують великі портали для пошуку вакансій, які підійдуть, якщо ви хочете знайти кандидата у будь-яку сферу. Зокрема, виділимо чотири найбільші ресурси:

  • Work.ua
  • Rabota.ua
  • Jobs.ua
  • Hh.ua (headhunter)

Водночас на таких сайтах вижко виокремитися компанії та і не завжди легко знайти кандидати через велику кількість відгуків, тож хочемо звернути увагу на більш нішеві портали, які спеціалізовані за тематиками.

Happy Monday

Якщо ви шукаєте кандидатів в креативну чи продуктову галузь, радимо звернутися до порталу Happy Monday, адже саме там сидить переважна кількість кандидатів, які шукають роботу маркетологом, проджект-менеджером, копірайтером тошо.

Djinni

У разі пошуку технічних спеціалістів або інших кандидатів до IT-компаній, то маємо для вас кілька мастхев сайтів. Це Djinni — спеціалізований сайт пошуку роботи для айті-спеціалістів. Він дозволяє кандидатам публіковати анонімні резюме — завдяки цьому більше фахівців, які не хочуть показувати бажання змінити місце роботи, можуть розповісти про себе. 

Медіа з розділом вакансій

Ще одна можливість, про яку не всі згадують, це сайти медіа для креативників та айтівців, які мають власні розділи з вакансіями. Найбільші з них — це ain.ua та dou.ua. 

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...