🤳 ДПС створить чат-бота Taxservicebot для сплати податків

Čytaty latynkoju
🤳 ДПС створить чат-бота Taxservicebot для сплати податків

Чат-бот Taxservicebot

Як повідомив голова Державної податкової служби Олексій Любченко, вже у лютому з’явиться чат-бот за допомогою якого можна буде сплатити податки та інші рахунки — Taxservicebot.

Бот буде доступний у двох месенджерах — Viber та Telegram. Наразі бот знаходиться на стадії тестування.

Спочатку з ботом можна буде отримати доступ до інформації про стан розрахунків з бюджетом, реєстраційних даних, облікових даних, повідомлення про результати обробки документів, нагадування про необхідність подання звітності та сплати податків.

Вже потім з ботом можна буде попередньо заповнювати звітність для платників єдиного податку та сплачувати податки «у два кліки». Також Taxservicebot надсилатиме сповіщення про виникнення податкового боргу.

Це не повноцінний перехід послуги в цифровий формат — послугами податкової служби й надалі можна скористатися у центрах обслуговування платників податків. Як повідомив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, протягом цього року на порталі «Дія» відкрили» понад 50 тисяч ФОП.

Читайте також: 👨🏼‍💼 Президент підписав закон №1210 — що змінюється та як він вплине на кожного з нас

ФОП та «Дія»

За словами Михайла Федорова, минулого року лише 4-6% приватних підприємців в Україні починали бізнес онлайн, а зараз цей показник зріс до 50%.

Разом з Податковою ми змогли запустити онлайн-послуги для ФОП і ТОВ. На сьогодні в Україні доступна швидка реєстрація бізнесу — за 15 хвилин можна відкрити ФОП на порталі «Дія», не виходячи з дому. Більше 50 000 ФОП у 2020 році вже відкрито онлайн.

Михайло Федоров, Міністр цифрової трансформації

Наразі за допомогою порталу «Дія» можна скористатись онлайн такими державними послугами:

  • Підписати документи цифровим підписом
  • Відкрити та зареєструвати ФОП
  • Оформити допомогу по безробіттю
  • Зареєструвати новонароджену дитину та отримати свідоцтво про народження
  • Оформити реєстрацію про проживання дитини віком до 14 років