Генератор для дачі: яким повинен бути пристрій?

Čytaty latynkoju
Генератор для дачі: яким повинен бути пристрій?

Буде потрібен генератор і тим, хто тільки будує дім за містом. Такі прилади, як бетонозмішувачі, перфоратори, дрилі та інші інструменти, потребують електроенергії. Поки дім не електрифіковано, можна користуватися бензогенератором.

Види пристроїв та їх особливості

Якщо потрібно забезпечити енергією декілька побутових пристроїв (телевізор, кондиціонер, холодильник, освітлення), то цілком достатньо бензинового пристрою з потужністю до 3-5 кВт. Якщо ж мова іде про використання потужного обладнання, то потрібен пристрій з потужністю до 7-10 кВт. Даний агрегат зможе забезпечити роботу будівельного та іншого обладнання. В таких ситуаціях використовуються газові або дизельні моделі.

Потужність генератора напряму зв’язана з його габаритами. Найбільш компактними вважаються газові та бензинові моделі. Дизельне обладнання займає більше місця, а його робота супроводжується більш інтенсивним шумом.

Які параметри слід враховувати?

При виборі бензинового генератора для дачі або приватного будинку потрібно враховувати ряд факторів:

  • потужність, про що сказано вище;
  • система ввімкнення (автоматичний запуск, ручний запуск, електростартер);
  • витрати палива на годину (0,5-2 і більше літрів);
  • об’єм паливного бака (впливає на час безперервної роботи);
  • напруга (220, 380 або 220/380 В).

Важливим критерієм вибору є і виробник. Від його репутації залежать вартість обладнання, його довговічність, ремонтопридатність. Краще витратитися на продукцію відомої компанії, яка не підведе, ніж зекономити на придбанні неякісної моделі. Надійні генератори є в модельному ряді компаній Sigma, AL-KO, Einhell, Hitachi, Sadko, Vulkan, Weekender та інших.