🤖 Facebook створив віртуальну платформу Habitat для навчання роботів

Čytaty latynkoju
🤖 Facebook створив віртуальну платформу Habitat для навчання роботів

Науковці з Facebook розробили платформу Habitat, яка дозволить роботам зі штучним інтелектом швидше «знайомитись» з фізичним світом. Це стає можливе завдяки перебуванню у реалістичному середовищі віртуальних будинків.

Про це повідомляє Digital Trends.

Наразі навчання роботів для виконання задач у реальному світі займає багато часу. Нова платформа допоможе зробити цей процес швидшим.

Facebook

Інші механізми моделювання працюють зі швидкістю від 50 до 100 кадрів за секунду. Habitat оптимізований для роботи зі швидкістю 10 тисяч кадрів за секунду.

? Що наявне у платформі

Платформа для віртуального світу сумісна з кількома наборами 3D-даних, зокрема MatterPort3D, Gibson та SUNCG. Щоб зробити їх ще більш реалістичними, Facebook створив базу даних для платформи під назвою Replica.

Habitat

Вона містить колекцію фотореалістичних кімнат, які були створені шляхом фотографії та глибинного мапування реальних будинків. Тривимірні модулі різних кімнат можуть бути об’єднані між собою у будь-якому порядку.

? Які існують недоліки

Світи у Habitat лише візуальні, тому роботи не зможуть взаємодіяти з об’єктами. Вони можуть лише навчитись пересуватись будинком, але не зможуть, наприклад, взяти ложку.

Facebook

Відсутність можливості взаємодії з навколишнім світом є явним обмеженням для платформи. Але найближчим часом ця функція повинна бути додана.

Читайте також про те, що стартап RapidAPI з офісом в Україні залучив? Стартап RapidAPI з офісом в Україні залучив $25 млн інвестицій $25 млн інвестицій.