Інфографіка: Які ігри розробляють в Україні

Čytaty latynkoju
Інфографіка: Які ігри розробляють в Україні

Геймдев в інших країнах

За прогнозами Newzoo, в 2018 році ринок ігор сягне $137,9 млрд – на 13,3% більше, ніж в 2017 році.

Вже зараз ігрова індустрія випереджає за доходами кіноіндустрію і наздоганяє спортивний ринок.

Особливо стрімке зростання зафіксоване на ринку мобільних ігор, що зробив суттєвий ривок за минулі 10 років. Ще в 2012 році це був найменший сегмент ринку, тоді як сьогодні мобільні ігри забезпечують більш ніж половину всіх доходів індустрії – $70,3 млрд.

Інфографіка: Які ігри розробляють в Україні

Геймдев в Україні

Читайте також: DMarket показав свою платформу для ґеймерів

Український геймдев також стрімко розвивається – лише за останні роки з’явилося більше 30 нових компаній.

Так само, як і в інших країнах, понад 80% опитаних українських геймдев-компаній створюють саме мобільні ігри. Це ще раз підтверджує глобальну тенденцію: 2018 рік стане першим роком, коли дохід від мобільних ігор перевищить 50% всього ринку. А до 2021 року буде близько 60%.

Найбільш популярна платформа для розробки ігор серед більшості опитаних українських компаній – Unity (69%). За жанром переважають екшн-ігри (63%) та головоломки (59%).

Інфографіка: Які ігри розробляють в Україні

20% компаній мають в портфоліо тільки одну гру. В той же час, чверть компаній вже випустили понад 10 ігор. З точки зору фінансування картина ринку більш однорідна – понад 3/4 компаній (76%) розвиваються на кошти засновників.

В опитуванні взяло участь 72 компанії. Всього ж, за попередніми оцінками, в Україні створенням ігор займаються понад 20 тис розробників.

Згідно з отриманими даними 41 компанія знаходиться в столиці та 17 — в Одесі. Далі йдуть Дніпро, Харків і Львів.

Інфографіка: Які ігри розробляють в Україні

«Кожна десята ігрова компанія з опитаних в Україні заснована протягом 2017 року. Три глобальні компанії в Україні (Plarium, Gameloft і Playtika) мають штат понад 500 співробітників кожна. Все це говорить про те, що до цього ринку є інтерес», – каже Макс Яковер, CEO та керуючий партнер UNIT.City.

В планах UNIT.City – в партнерстві з активними гравцями геймдев-ринку проводити зустрічі з експертами, нетворкінг-вечірки та освітні програми. Також, в парку будуть створювати комфортні умови для запрошення й запуску офісів міжнародних ігрових компаній.

Повна версія звіту доступна за посиланням.