Реклама

Роботи-адвокати та юриспруденція майбутнього

Зважаючи на стрімкий розвиток технологій у юриспруденції в 2017 році, наш бізнес-інкубатор вирішив зробити короткий огляд legal-tech стартапів та головних інвесторів, котрі вкладають кошти у такі проекти
Čytaty latynkoju
Роботи-адвокати та юриспруденція майбутнього
  1. Головна
  2. Спецпроєкти
  3. Роботи-адвокати та юриспруденція майбутнього
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Зважаючи на стрімкий розвиток технологій у юриспруденції в 2017 році, наш бізнес-інкубатор вирішив зробити короткий огляд legal-tech стартапів та головних інвесторів, котрі вкладають кошти у такі проекти

Дослідження  компанії McKinsey & Company показало, що інтеграція штучного інтелекту призведе до скорочення на 13-20% робочого часу юридичних компаній. У глобальному масштабі ці цифри ще більш вражаючі.  Згідно з дослідженнями Cb Insights, reg-tech стартапи (регулятивні технології), на початку 2017 року зібрали $894 млн, в той час як нові компанії, які використовують штучний інтелект у сфері юридичних послуг, отримали фінансування близько $757 млн, починаючи з 2012 року.

Роботи-адвокати та юриспруденція майбутнього

Як бачите, запит на цей напрямок діяльності неабиякий. Наш бізнес-інкубатор, що займається питанням релокейту для IT-фрілансерів у Польщу, зробив короткий огляд стартапів, що працюють у сфері legal-tech.

Основні тренди та приклади успішного legal-tech

2016 року дебютував DoNotPay — перший робот-адвокат. Це — програмне забезпечення, яке безкоштовно надає консультації тим, хто був оштрафований на парковці. Робот був протестований у Нью-Йорку та Сіетлі і після цього став доступним у 50 штатах США. Як стверджує його засновник Джошуа Броудер, за 2 роки свого існування DoNotPay оскаржив 375 тис штрафів за парковку в неналежному місці, завжди виграючи позов.

Зараз можна звернутись до робота-адвоката, просто написавши «я отримав штраф за парковку несправедливо» — та попросити консультацію або компенсацію за расову дискримінацію або скасований авіарейс. Можна загалом зробити запит у майже 1 тис різних справ.  Якщо робот може продовжити роботу у вашій справі, він підготує документи для суду і їх залишиться лише роздрукувати та підписати.

Інший робот-адвокат – СaseCrunch. Цей стартап заснували студенти юридичного факультету Кембриджського університету Надя Абдул, Людвиг Булл, та Джозеф Марущак – відповідно, румунка, німець та словак. Остання учасниця команди, яка випустилася влітку 2017-го — Ребекка Альйоло з Глазго. Цей правовий «квартет» почав свої експерименти зі штучним інтелектом у листопаді 2016 року. Тоді вони створили LawBot — чат-бота для надання студентам безкоштовної юридичної консультації щодо 26 серйозних кримінальних злочинів. Після успішного 4-місячного бета-тесту LawBot було ребрендовано у Elexis, що є частиною Elixirr Technologies. Тепер бот надає безкоштовне юридичне консультування через Facebook Messenger. Останнім часом розробку перетворили на CaseCrunch Systems, який має гасло: «Ми вирішуємо юридичні завдання. Із місією віднайти об’єктивну правду у законі» (We’re Solving Law. On a Mission to Find Objective Truth in Law).

27 жовтня 2017 року в кампусі Google в Лондоні відбулася перша зустріч «людини та машини» у вирішенні судових спорів — своєрідний тест Тьюринга, адаптований до юриспруденції. Понад 110 провідних юристів Великобританії погодилися стати учасниками цього поєдинку. Учасники складалися з баристерів, штатних юристів та юристів з понад 20 юридичних фірм, таких як: Allen & Overy, Berwin Leighton Paisner, Bird & Bird, DLA Piper, DWF, Norton Rose Fulbright та Pinsent Masons.

Юристи мали те ж завдання що й машина, проте у меншому масштабі: оцінити результати справжніх судових скарг, які були висунуті проти Payment Protection Insurance (PPI). Служба Фінансового Омбудсмена надала СaseCrunch дані про рішення, які попередньо були винесені щодо 23,291 тис скарг PPI.

Обом учасникам, — живим юристам та прогностичному алгоритму машини, — ставилося однакове запитання: чи переможе позивач у спорі? За поєдинком спостерігало 2 суддів: технічний суддя Іан Додд та суддя Фелікс Стеффек з юридичного факультету Кембриджу.

CaseCruncher Alpha правильно передбачив рішення в 20,174 тис справ (це — 86,6% від загального обсягу). Тим часом юристи спільними зусиллями склали 775 прогнозів, з них 483 (62,3%) були правильними.

Хто і в які legal-tech стартапи інвестував у 2017-му

Ironclad

Загальний обсяг фінансування: $8,12 млн

Інвестор: Accel Partners

Це — автоматизований помічник, який управляє юридичною паперовою роботою. Має одну папку у Dropbox для всіх юридичних документів, а також автоматичні шаблони для договорів та інших юридичних документів. Компанія розташована у Сан-Франциско.

Atrium LTS

Загальний обсяг фінансування: $10,5 млн

Інвестори: First Round Capital, Founders Fund, General Catalyst, Greylock Partners, New Enterprise Associates

Ця компанія створює інструменти для керування процесами з виконання рутинної офісної юридичної роботи. На чолі стоїть Джастін Кан, засновник Justin.tv.

CrowdJustice

Загальний обсяг фінансування: $2 млн

Інвестори: First Round Capital, Bessemer Ventures

Це — платформа колективного фінансування, створена для судових справ. Вона дає користувачам інструменти для створення спільноти навколо конкретної судової справи  задля отримання фінансової підтримки, на відшкодування витрат понесених у зв’язку із справою. CrowdJustice хоче демократизувати доступ до судової системи – з метою зробити право потужним інструментом для кожного. Компанія розташована у Брукліні, була запущена Джулією Саласкі, юристом з ООН.

Boundless Immigration

Загальний обсяг фінансування: $3,5 млн

Інвестор: Foundry Group

Цей стартап надає інструменти, інформацію та персональну підтримку з метою допомогти людям в іміграційному процесі у Сполучених Штатах. В першу чергу зосереджений на питаннях сімейної міграції та подачі документів на отримання Green Card на підставі шлюбу. Компанія розташована в Сіетлі.

Сasetext

Загальний обсяг фінансування: $24,3 млн

Інвестор: Union Square Ventures

Ця компанія створює програмне забезпечення, що надає інформацію та здійснює дослідження у судовій практиці, а також використовує штучний інтелект для аналізу юридичних документів. Сasetext використовують: Ogletree Deakins, Fenwick & West, Quinn Emanuel, Baker Donelson, DLA Piper та інші.

Text IQ

Загальний обсяг фінансування: $3,34 млн

Інвестор: Floodgate Fund

Ця компанія знаходиться у Сан-Франциско й створює передові технології, використовуючи просунуті техніки NLP та ML, щоби допомагати бізнесу вигравати судові справи та змінювати звичну судову практику.

Share
Написати коментар
loading...