💉 У Канаді та Ізраїлі дозволили масове використання вакцини від Pfizer

Čytaty latynkoju
💉 У Канаді та Ізраїлі дозволили масове використання вакцини від Pfizer

Вакцина Pfizer у Канаді

Як повідомляє CBC, Канада замовила 266 мільйонів доз вакцини від COVID-19  виробництва компаній Pfizer і BioNTech — це в сім раз більше за населення країни.

До цього в країні протягом двох місяців проводили власні клінічні дослідження вакцини, аби допустити її до масового використання. Наразі в Канаді дозволили використання вакцини для людей, старших за 16 років.

Канадці можуть бути впевнені, що процес перевірки був суворим, і що у нас є надійні системи моніторингу. Міністерство охорони здоров'я Канади та Агентство суспільної охорони здоров'я Канади будуть уважно стежити за безпекою вакцини після того, як вона надійде на ринок, і без коливань вживуть заходів в разі виявлення будь-яких проблем з безпекою

Повідомлення уряду Канади

Очікується, що першими ліки отримають люди, які знаходяться у будинках тривалого догляду та персонал, котрий працює там. За словами Генерал-майора Дані Фортіна, 30 тисяч доз початкової партії будуть доставлені з заводу Pfizer в Бельгії вже в понеділок, а щеплення планують розпочати вже в середині наступного тижня.

Ліки в Ізраїлі

Нещодавно до Ізраїля прибула перша партія доз вакцини проти COVID-19. Прибуття літаку з ліками зустріли з урочистою церемонією, а прем’єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу повідомив, що він стане першим в країні, хто випробує на собі препарат.

Для мене важливо, щоб ізраїльтяни пройшли вакцинацію. Я вірю в вакцини. Я маю намір стати першим в Ізраїлі, хто буде вакцинований

Біньямін Нетаньягу, Прем’єр-міністр Ізраїля

Втім, навіть попри вже доступні ліки, Міністр охорони здоров’я Ізраїлю Юлій Едельштейн закликав й надалі дотримуватись правил дистанціонування та не збувати про гігієну. За повідомленням The Times of Israel, країна закупить 8 мільйонів доз вакцини — цього повинно вистачити на чотири мільйони населення. До кінця року Ізраїль отримає половину свого замовлення.

Читайте також: 😣 МОЗ склало поради, як боротись зі стресом під час пандемії

А що в інших країнах

Маргарет Кінан з містечка Енніскіллен, що в Північній Ірландії, стала першою людиною, яка отримала вакцину проти COVID-19 від компанії Pfizer та BioNTech. Саме з неї розпочався процес вакцинації у Великій Британії.

Минулого тижня країна дозволила масове використання вакцини? Британія дозволила масове використання вакцини від Pfizer та замовила 40 мільйонів доз — цього достатньо для вакцинації 20 мільйонів людей (на одну людину необхідно дві дози). Й вже незабаром до країни прийде перша партія ліків — 10 мільйонів.

Вакцинація у Великій Британії розпочнеться з людей вразливих груп населення: людей старше 80 років, мешканців літніх будинків та працівників медичних й соціальних установ.

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон вже привітав Маргарет. Втім, за його словами вакцинація буде довгим процесом й треба надалі дотримуватись правил карантину. Усі прищеплені отримають спеціальний сертифікат про вакцинацію — маленьку картку з датою та місцем отримання доз.

Детальніше про вакцину

Вакцина від Pfizer показала 95% успіху при тестуванні. Вона повинна зберігатись при температурі -70°C. Транспортувати її можна лише у спеціальних ящиках, упакованих у сухий лід. Після доставки вакцину можна зберігати до п’яти днів у холодильнику.

Очікується, що першими отримають вакцину люди з категорії високого ризику — медпрацівники та старше населення. Масова імунізація може розпочатись після наступних поставок ліків. Сам процес вакцинації відбувається у два етапи — спочатку вводять першу дозу, а через три тижні дають підсилювальну дозу.

Цього року компанія планує виробити до 50 мільйонів доз вакцини проти COVID-19, а наступного року збільшить обсяги виробництва до 1,3 мільярда доз.