🦠 Вчені запропонували використовувати грибок з Чорнобилю для боротьби з радіацією на Марсі

Čytaty latynkoju
🦠 Вчені запропонували використовувати грибок з Чорнобилю для боротьби з радіацією на Марсі

Грибок з Чорнобилю та радіація на Марсі

У 1991 році, через п’ять років після катастрофи на Чорнобильській АЕС, вчені виявили новий вид грибка на стінах покинутого реактора. Мікроорганізм проростав попри екстремальні умови, ба навіть більше, грибок притягував випромінювання радіації.

Річ в тім, що грибок з Чорнобилю має велику кількість меланіну — пігменту, який робить шкіру темнішою, а грибки поглинали шкідливі промені та перетворювали їх на хімічну енергію.

21 сантиметр такого грибка може захистити від річної дози радіаційного середовища на поверхні Марсу.

Що робить грибок особливо чудовим, це те, що для початку вам потрібно лише кілька грамів. Він самовідтворюється, тож навіть якщо буде сонячний спалах, який значно пошкодить радіаційний щит, він зможе відновитись через кілька днів.

Нілс Авереш, Дослідник та науковець зі Стенфорда
Читайте також: 🚀 Науковці вважають, що через Венеру летіти на Марс буде дешевше та швидше

Так само, як рослини за допомогою фотосинтезу перетворюють вуглекислий газ і хлорофіл у кисень та глюкозу, гриби накопичують промені, що дозволяють виробляти енергію.

Кастурі Венкатесваран, науковий співробітник NASA, який веде експерименти над грибами Cryptococcus neoformans, вважає, що, енергія з грибків може стати захистом від радіоактивних променів. Це надало б необхідний захист від радіації хворим на рак, інженерам атомних електростанцій та пілотам.

Окрім того, енергію з грибків можна використовувати для живлення електричних приладів, що може стати повноцінною заміною сонячних батарей.

Також ми вже раніше писали??‍? Науковці влаштують концерт щоб дізнатись, як розповсюджується SARS-CoV2, як науковці влаштують концерт щоб дізнатись, як розповсюджується SARS-CoV2.