🎧 На Луганщині влаштували арт-перформанс, аби врятувати будівлю 1908 року

Čytaty latynkoju
🎧 На Луганщині влаштували арт-перформанс, аби врятувати будівлю 1908 року

Арт-перформанс на Луганщині

Щороку велика кількість історичних споруд занепадають, Донбаський регіон не є виключенням. Однак на думку засновника промо-групи SHUM.Rave Євгена Скрипника схід має всі шанси стати новим туристичним напрямком України.

Саме тому він разом з київською формацією DJBuro та креативною агенцією Creative Beast створили відеопроєкт, аби звернути увагу до цієї частини країни.

Ключовим елементом арт-проєкту стала будівля у стилі неоготики побудована в Лисичанську бельгійським промисловцем Ернестом Сольве в 1908 році. А головним завданням організаторів — бажання перетворити архітектурне насліддя, що знаходиться під охороною міжнародних організацій та включена у список номінантів Belgian Heritage Abroad Award, у культурний центр.

... досі багато хто думає, що у нас війна, шахти й одні руїни. Тому, коли мій друг розповів мені про цю будівлю — в голові відразу з’явилась ідея та картинка, як це має виглядати в кадрі. Я точно знав, що хочу мапінг на фасаді споруди, але що саме це має бути гадки не мав. Тому запросив допомогти нашу подругу Наталку Kto Nado, фахівчиню з креативних комунікацій. Саме вона займалась розробкою візуального напрямку та працювала з віджеями. Сенсом було показати не поточний стан будівлі, а те до чого може призвести переосмислення архітектурної спадщини нашого регіону

Євген Скрипник, Засновник об’єднання SHUM.Rave
Читайте також: 🎧 Діджей Влад Фісун створив музичний маніфест у порожньому комплексі Мистецький арсенал 

Діджеєм, що музично доповнив проєкт, став засновник формації DJBuro Влад Фісун. Минулого року він зробив стрім☢️ Діджей-стрім з Чорнобиля увійшов в у топ-5 престижної премії в Токіо (відео) з об’єкта «Градирня» Чорнобильської АЕС, який побачили глядачі понад 40 країн.

Як сказав Влад Фісун, у нього майже не було уявлення того, яким буде фінальний результат. На його думку, це був спектакль з дивних проєкцій на стіни та музики.

Коли я задумався про історію цього чудового будинку, то захотів підібрати такі платівки, що змусять дивитися на фасад знизу догори, як на щось величне, що зачаровує. У списку треків і музика до культового фільму Kung Fury, і електро-версія Девіда Боуї, і знову актуальний ретро-вейв

Влад Фісун, Діджей та засновник формації DJBuro
01/ 04

Зараз будівлю лікарні вже обнесли реставраційним парканом. Луганська обласна державна адміністрація провела опитування, що місцеві жителі хочуть бачити в цих стінах. Серед варіантів культурний центр, галерея, волонтерський центр та навіть індустріальний музей Донбасу.