🤝 Мінцифра та TECHIIA оголосили про співпрацю: побудують дата-центр — інвестиції до $1 млрд

Čytaty latynkoju
🤝 Мінцифра та TECHIIA оголосили про співпрацю: побудують дата-центр — інвестиції до $1 млрд

Співпраця Міницфри та TECHIIA

Міністерство цифрової трансформації України та міжнародний технологічний холдинг TECHIIA підписали меморандум про співпрацю, у ході якої планують побудувати дата-центри та екотехнопарк в Херсонській області. Також пообіцяли разом розвивати кіберспорт та STEM-освіту в Україні.

Основою екотехнопарку стане дата-центр потужністю до 500 МВт. Він зберігатиме та оброблятиме дані й проводити 3D-рендеринг. Тепло, яке виділятиме дата-центр, планують утилізувати в агрофермі, яка також буде частиною екотехнопарку.

Першими в реалізацію проєкту проінвестують засновники TECHIIA Олег Крот та Юрій Лазебник.

Читайте також: 📱 Презентували оновлення «Дія» 2.0: нові функції, оновлений дизайн та багато іншого

Наразі планують залучити не менше $200 млн інвестицій в інфраструктуру. Очікується, що дата-центр запровадить понад 200 робочих місць.

Вже шукають інвесторів, які готові виділити кошти на побудову екотехнопарку.

Також необхідно підписати контракт про співпрацю з НАК «Енергоатом» на поставку електроенергії. Відразу як ця умова буде узгодженою, то TECHIIA розпочне будівництво — за підрахунками це станеться вже у 2021 році.

Також ми вже раніше писали? Мінцифра та Microsoft провели конференцію: інвестиції $500 млн, два дата-центри та запуск Xbox, як Мінцифра та Microsoft провели конференцію: інвестиції $500 млн, два дата-центри та запуск Xbox.