🏆 Підсумки екологічного конкурсу для підприємців ClimateLaunchpad — Україна потрапила до фіналу

Čytaty latynkoju
🏆 Підсумки екологічного конкурсу для підприємців ClimateLaunchpad — Україна потрапила до фіналу

Підсумки ClimateLaunchpad

2 жовтня відбувся фінал конкурсу ClimateLaunchpad. У онлайн-заході брали участь більш ніж 3 000 підприємців з 56 країн.

Переміг стартап Cassetex з Бангладешу, що планує перевести понад один мільйон автівок на відновлювальну енергію та заощадити до 0,47 мегатонн вуглецю на рік.

Друге місце посіла компанія Sosei з Уругваю, яка допомагає фермерам та сільськогосподарським компаніям покращити продуктивність та заощадити на виробництві. А на третьому місці стартап Carbon Craft Design, який бореться з негативними викидами СО2 до атмосфери.

До фіналу конкурсу потрапили 68 стартапів зі всього світу, серед них було дві українські компанії — Geodesic.Life та #timemachine4energy. Geodesic.Life проєктує екофрендлі будинки, а Тimemachine4energy розробляє системи накопичення енергії на основі сполук алюмінію.

Читайте також: 📊 В Україні запустили портал CleanAir про забруднення повітря — як покращити навколишнє середовище

Про конкурс

ClimateLaunchpad — це найбільший в світі конкурс «зелених» бізнес-ідей, який щороку допомагає кліматичним інноваторам перетворювати свої проекти на успішні компанії. Щоб взяти участь, не обов’язково мати вже готовий бізнес — достатньо дружньої до довкілля ідеї з ринковим потенціалом і команди, готової втілювати її у життя.

Участь в конкурсі ClimateLaunchpad для українських компаній — це:

  • знання, що допоможуть запустити реально працюючий бізнес на базі вашої «зеленої» ідеї.
  • найдосвідченіші кліматичні ментори світу, що тренуватимуть команди під час національного буткемпу в Києві.
  • вихід на глобальний ринок «зеленого» бізнесу.
  • знайомство з інвесторами і партнерами.
  • зустріч з першими клієнтами чи покупцями.

Раніше ми вже писали про 5 причин позмагатися у «зеленому» конкурсі ClimateLaunchpad.

Доступ до екологічного життя та зменшення негативного впливу людини на природу — це одні з головних цілей ЄС та проєкту Green Deal.

Що таке Green Deal

У грудні 2019 року Єврокомісія презентувала масштабну програму перетворення Європейського Союзу на вуглецево-нейтральний континент — European Green Deal. У рамках цього проєкту планують зменшити викиди СО2 на 50-55% у 2030 році, максимально посилити ефективність використання ресурсів, припинити забруднення екології та відновити біорізноманіття.

Green Deal охоплює всі сфери економічного життя та спрямований на створення нової стратегії росту, яка прагне трансформувати ЄС у справедливе та процвітаюче суспільство з сучасною ресурсоефективною та конкурентоспроможною економікою.

Нагадаємо також, що Єврокомісія змінить директиви щодо відновлювальної енергетики — більш амбітні цілі.

Чому Green Deal на часі в Україні

Масштабна європейська програма Green Deal прагне перетворити Європу на перший у світі кліматично нейтральний континент. Відповідність новим правилам гри, які формує ЄС, серед яких скорочення викидів CO2 та перехід на альтернативну енергетику, є практичною реалізацією євроінтеграційного курсу України, які зможуть принести:

  • додаткові інвестиції;
  • нові можливості для українського бізнесу;
  • робочі місця.

Уряд продовжує активно працювати над удосконаленням законодавства та імплементацією європейських норм на шляху до досягнення декарбонізації та енергонезалежності.

Читайте у нашому матеріалі, як саме змінить світ масштабна європейська кампанія та яким стане життя кожного українця — Green Deal у кожен дім.

Також ми вже раніше писали, як Європейський Союз виділить на оновлену «карантинну» Green Deal понад 1 трильйон євро.

Новину підготовлено в рамках спецпроєкту за підтримки DTEK.