💰 З 1 жовтня скасовується розрахунок монетами по 1, 2 та 5 копійок: де обміняти та «заокруглення» у чеку

Čytaty latynkoju
💰 З 1 жовтня скасовується розрахунок монетами по 1, 2 та 5 копійок: де обміняти та «заокруглення» у чеку

З 1 жовтня українці не зможуть розраховуватися монетами 1, 2 та 5 копійок. Щоб полегшити готівкові розрахунки в Україні, можна буде застосовувати правила заокруглення у чеку сум розрахунків готівкою за товари до сум, кратних 10 копійкам.

Про це повідомляє НБУ.

Як відбуватиметься заокруглення

  • якщо сума розрахунку закінчується на 1, 2, 3, 4 копійки, вона заокруглюється у бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0;
  • якщо сума розрахунку закінчується на 5, 6, 7, 8, 9 копійок, вона заокруглюється у бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0.

У безготівковому розрахунку заокруглення не відбуватиметься.

копійок

Де обміняти

Обміняти монети на гроші інших номіналів можна безкоштовно до 30 вересня 2020 року у всіх відділеннях українських банків та до 30 вересня 2022 року у відділеннях Нацбанку, Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзенбанк Аваль.

Також в Україні поступово вилучатимуть з обігу монети номіналом 25 копійок. Монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуть назад в обіг, але розраховуватися монетами по 25 копійок можна буде.

Читайте також про те, що «Ощадбанк» та Visa представили? «Ощадбанк» та Visa представили NFC-кільця для безконтактної оплати NFC-кільця.