🖼️ Фільм «Чужий»: у Києві відкриють виставку автора дизайну монстра

Čytaty latynkoju
🖼️ Фільм «Чужий»: у Києві відкриють виставку автора дизайну монстра

?️ Про художника та виставку

30 травня відкриється виставка лауреата премії «Оскар» за найкращі візуальні ефекти, швейцарського художника-сюрреаліста Ганса Рудольфа Ґіґера.

40 років тому на екрани вийшов науково-фантастичний фільм жахів «Чужий» режисера Рідлі Скотта. Назва фільму відсилає до його антагоніста — Чужого, надзвичайно небезпечної іншопланетної істоти.

Фільм змінив жанри sci-fi та жахів, потужно вплинув на поп-культуру та дизайн у кіно, здобувши мільйони фанатів у всьому світі.

?️ Що буде представлено 

В експозиції буде найбільш вражаюча робота художника – двометрова скульптура «Чужого».

Також на виставці представлять 32 оригінальні графічні твори та 7 скульптур. Всі вони відображають пошуки митця на різних етапах його творчого шляху.

чужий

Серед них: «Біомеханоїди», «Трип-Тихон», біомеханічні пейзажі 1970-х, енциклопедичний автопортрет 1976-го, ранній концепт-арт для нереалізованого фільму Алехандро Ходоровського «Дюна» та для фільму «Чужий».

? Документальний фільм та лекція

Більше про митця та його творчість відвідувачі виставки дізнаються з документального фільму «Темна Зірка: Світ Г.Р. Ґіґера» та з кінолекторію Довженко-Центру, у якому показуватимуть фільми 1960-1980-х років, знятих за життя митця та його безпосередньої участі.

Також 30 травня проходитиме лекція Марко Вітціга, куратора HR Giger Museum і особистого друга Ґіґера.

?️ Виставка

Коли: з 30 травня по 30 червня (12:00 – 20:00, окрім понеділка)

Де: Довженко-Центр, Васильківська, 1

Дивіться трейлер?️ Фільм про Василя Стуса «Заборонений» – дивіться трейлер фільму «Заборонений» про Василя Стуса.