Стереотипи щодо «чоловічих» та «жіночих» професій: експеримент в українських школах (відео)

Čytaty latynkoju
Стереотипи щодо «чоловічих» та «жіночих» професій: експеримент в українських школах (відео)

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення за підтримки Інституту модернізації змісту освіти МОН представляють відеоролик.

Його було створено в рамках соціального експерименту: дітей початкових класів попросили намалювати представників незвичайних професій.

Суть експерименту

Учням та ученицям третього класу дали завдання намалювати представників чотирьох професій – вірусолога, аеророзвідника, реаніматолога та рятувальника. Усі 20 дітей зобразили чоловіків-представників заданих професій.

Після цього дітей познайомили з людьми, які працюють у цих сферах: аеророзвідницею Марією Берлінською, рятувальницею Анною Погорецькою, анестезіологинею-реаніматологинею Галиною Заровною та вірусологинею Надією Жолобак.

Участь в аналогічному експерименті взяли учні та учениці 25 навчальних закладів з 10 регіонів України. Як результат, було зібрано 912 малюнків (320 від хлопчиків та 592 від дівчаток). На 86,7% малюнках – були зображені чоловіки заданих професій, і тільки на 13,3% – жінки.

Відео

Результати

За словами школярів та школярок, вони були вражені, що жінки можуть бути не лише тендітними, а й сильними та хоробрими.

Ідею провести соціальний експеримент в Україні організаторів надихнуло Міністерство освіти в Нідерландах, де започаткована подібна національна програма у школах. Організатори закликають впроваджувати такі ініціативи на державному рівні й в Україні.