У ProZorro відкрили онлайн-магазин для державних закупівель

Čytaty latynkoju
У ProZorro відкрили онлайн-магазин для державних закупівель

В Україні система ProZorro представила пілотний проект електронних каталогів. Новий інструмент дозволить підвищити ефективність публічних закупівель.

Український Amazon

Він буде схожий на закупівлі через Amazon, коли замовник переглядатиме цінові пропозиції та обиратиме товар, який йому найбільше підходить, а постачальник буде його надсилати.

«Це своєрідний Amazon для державних закупівель. Ліки, шприци, бинти та інші медичні вироби та ліки можна буде замовити онлайн – за адекватною ціною та перевіреною якістю», – розповіла очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

Що за е-каталоги

Система дозволить закуповувати невеликі партії типових товарів, як у звичайному інтернет-магазині.

Державні замовники зможуть обирати товар і замовити його. ProZorro автоматично сформує звіт про укладений договір.

01/ 1108
Фонтани на Майдані Незалежності

В інтернет-магазині ProZorro можна буде придбати медикаменти до 200 тисяч гривень.

Які товари можна купити

Основою для пілотного проекту будуть медичні препарати та вироби. Це суттєво вплине на перебіг реформи публічних закупівель та на систему охорони здоров’я.

Читайте також: Основні досягнення медичної реформи та роботи МОЗ за 2,5 роки

Також будуть закуповуватись найпопулярніші серед державних замовників товари – папір, товари для друку та комп’ютерне обладнання.

У межах пілотного проекту постачання відбуватиметься лише для київських замовників. Після тестування та аналізу роботи нового інструменту каталоги будуть доопрацьовані, а перелік товарів та географія замовників – розширені.