Реклама

Хто став фіналістом Open Data Challenge 2019: розповідаємо про ці проекти

Čytaty latynkoju
Хто став фіналістом Open Data Challenge 2019: розповідаємо про ці проекти

19-20 квітня 2019 року відбувся півфінал Open Data Challenge, під час якого 23 команди змагалися за участь у фіналі конкурсу. Протягом двох днів команди працювали з менторами над допрацюванням своїх ідей.

У результаті журі відібрало 11 команд для участі у фіналі. Загалом у цьому році було отримано 160 заявок з 30 міст України.

Фіналістів обирали за такими критеріями: використання відкритих даних, інноваційність, антикорупційний вплив, перспективи розвитку, сильна та натхненна команда.

Які проекти стали фіналістами

 • Future Renovation Map. Інтерактивна мапа, що надає інформацію про стан закинутих будівель і просторів міста, пов’язані виконавчі провадження, цільове призначення землі, актуальну діяльність активістів і забудовників.
 • Знай свого чиновника. Веб-сервіс, який надає аналітичну інформацію для оцінки чиновника на основі задекларованих статків, зв’язків із компаніями чи особами та генерує загальний рейтинг чиновників за ризик-факторами.
 • DUCKTEST. Мобільний додаток для оцінки екологічності харчових і косметичних продуктів, інформування про наявність у товарах шкідливих речовин та їх вплив на здоров’я і навколишнє середовище.
 • Перевірок.NET. Онлайн-сервіс, що допомагає підприємцям підготуватись до планових перевірок та мінімізувати можливість порушень з боку інспекторів.
 • EcoHolmes. Веб-сервіс для відстеження розподілу та раціональності використання бюджетних коштів від екологічного податку.
 • Agroportex.Bio. Мобільний додаток для купівлі-продажу органічної агро продукції від перевірених українських виробників.
 • EcoViewer. Веб-сервіс, який інформує про стан забруднення повітря промисловими об’єктами та відображає його вплив на здоров’я людини.
 • Сіті-бот Назар. Муніципальний чат-бот, який інформує про роботу комунальних служб міста, попереджає про аварії та відімкнення, збирає дані лічильників та повідомляє про тарифи та їх зміни, тощо.
 • Відкрита влада. Аналітичний веб-сервіс для моніторингу роботи та виявлення корупційних зв’язків серед політиків, чиновників, державних, комунальних підприємств та організацій.
 • Waste Ukraine Analytics. Інформаційна веб-платформа про відходи в Україні з функцією маркет-плейсу для купівлі-продажу відходів та підбору переробників.
 • Inspect.in.ua. Веб-сервіс, який за результатами вже проведених перевірок компаній формує перелік розповсюджених порушень, генерує персоналізовані рекомендації щодо усунення недоліків та виконує підбір зовнішніх спеціалістів.

Що далі

Читайте також: Українські стартапи кличуть позмагатися за 2,5 млн грн у Open Data Challenge

Протягом наступних 4-х місяців команди пройдуть інкубаційну програму в 1991 Open Data Incubator на базі 1991 Civic Tech Center, де працюватимуть над розробкою та тестуванням прототипів своїх рішень, бізнес-планами, маркетинговою стратегією.

Фіналістів визначать на Open Data Forum у вересні цього року. Переможці розділять між собою призовий фонд у розмірі 2,5 млн грн. Окрім цього, у 2019 році вперше на Open Data Challenge окремим призом буде відзначено проект із найбільшим антикорупційним впливом.

Про Open Data Challenge

Це міжнародний формат конкурсу для проектів на основі відкритих даних, створений Open Data Institute, провідною міжнародною інституцією, що займається пропагуванням відкритих даних у світі. Open Data Challenge вперше стартував в Україні у 2017 році.