💰 Банкрутство фізичних осіб — Порошенко підписав закон, що полегшить виплату кредитів

Čytaty latynkoju
💰 Банкрутство фізичних осіб — Порошенко підписав закон, що полегшить виплату кредитів

Кодекс по процедурах банкрутства складається з двох частин: «Корпоративне банкрутство» і «Відновлення платоспроможності фізичної особи».

Про що закон

Найголовніше — тепер банкрутом може стати фізична особа. Процедура банкрутства допоможе боржнику вийти зі скрутного положення через суд, який має захистити від тиску кредиторів та створити умови для погашення заборгованості.

Завдяки новому закону людина зможе отримати захист та адекватні умови повернення заборгованності, а кредитор — гарантію того, що отримає свої кошти.

Найважливіше
  • завдяки процедурі банкрутства фізособа зможе очистити свою кредитну історію.
  • ініціювати процедуру банкрутства зможе тільки боржник, кредитор не матиме такої можливості;
  • у межах банкрутства неможливо буде відібрати єдине житло боржника (квартира до 60 квадратних метрів або будинок до 120 квадратних метрів), а також кошти на пенсійних рахунках або у фондах соціального страхування;
  • приховування доходів і активів буде підставою для відмови у списанні боргу;
  • пропозиція надати забезпеченим кредиторам право ініціювати справу про банкрутство, передбачити можливість участі забезпечених кредиторів у голосуванні під час прийняття рішень.
Читайте також: В Україні фізичні особи зможуть подавати на банкрутство та реструктуризацію боргу

Окрім цього, удосконалили процедури також для підприємств.

«Головна новаторська ідея кодексу в тому, щоб підприємства могли результативно входити в санацію і виходити з неї, щоб банкрутство було захистом від кредиторів – так, як це відбувається у всьому цивілізованому світі», — зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися