НБУ отримав міжнародну нагороду у категорії «Прозорість»

Čytaty latynkoju
НБУ отримав міжнародну нагороду у категорії «Прозорість»

Як наголосили у Central Banking Awards, із 2014 року Національний банк зіткнувся із численними проблемами конфліктом у східних регіонах країни, зростанням інфляції, банківською системою, що не працює. У таких умовах центробанку було легко піддатися спокусі не оприлюднювати жодної інформації.

Навпаки, Національний банк значно збільшив обсяг інформації, яку він оприлюднює. Він наполегливо працює над тим, щоб ця інформація була доступною швидко та у зрозумілій формі.

У попередні роки таку ж відзнаку отримали Швеція, Чехія, Канада та Ізраїль.

Central Banking Awards

Central Banking Awards – це щорічна нагорода профільного журналу Central Banking. Вона складається з 26 категорій, 13 із яких відзначають успішні кейси та здобутки центральних банків світу. Інші 13 категорій – учасників фінансового ринку.

Читайте також: «Книжковий Арсенал» став найкращим літературним фестивалем року

Категорії, за якими обираються найкращі центральні банки: центральний банк року, Голова року, довічне досягнення Голови, економічні дослідження центральних банків, прозорість, управління резервами, управління готівковим обігом, управління ризиками, ініціатива року, веб-сайт, видатний внесок у розбудову інституційної спроможності центрального банку, фінансова інклюзія, а також розвиток інфраструктури платежів та ринкових операцій.

Категорія «Прозорість»

Нагороду Central Banking Awards у категорії «Прозорість» передусім отримують за здобутки центрального банку з точки зору прозорості стосовно широкого кола стейкхолдерів (зацікавлених груп).

Для цього центральний банк має продемонструвати значні здобутки та лідерство, підтверджене зрозумілою комунікацією та взаємодією зі стейкхолдерами.