Українські архітектори отримали престижну американську нагороду IDA Awards

Čytaty latynkoju
Українські архітектори отримали престижну американську нагороду IDA Awards

Архітектурна премія International Design Awards, якою відзначено квартиру, була заснована 12 років тому. Основна її місія – визнання розумного і сталого дизайну, популяризація легендарних дизайнерів і відкриття нових талантів.

Квартира була створена для родини засновника студії архітектора Сергія Махно: дружини і трьох синів.

«Концептуально, все у подачі проекту виглядає елегантно. Це красиво і на століття», – коментує квартиру Мелісса Стеррі, дизайнер-вчений і стратег сталого розвитку.

Читайте також: Архітектурний конкурс Youth Competition 2019: які переваги надає участь та як подати заявку

Стіни у двоповерхових апартаментах виконані в техніці, яку використовували ще наші прадіди і прабабусі в будинках мазанках. Здебільшого, меблі – дерев’яні, виготовлені в Україні спеціально для проекту. Прикрашає квартиру колекція сучасного українського мистецтва і авторське освітлення.

«3 роки тому ми створили ці апартаменти із глиною замість звичної штукатурки або шпалер. Тоді на нас дивилися як на божевільних. Сьогодні чи не кожен день запитують, що це за матеріал. В українських традиціях ми відчуваємо свою силу і неповторність. Це наше, але це цікаве світові. До складу суміші входять трави, інколи – конопля і жодної хімії. Вийшло тактильно і довговічне», – розповів Сергій Махно.

У 2017 році Wabi Sabi Apartment стала фіналістом британського конкурсу SBID і переможцем The International Property Awards. У листопаді 2018 Wabi Sabi Apartment стала єдиним проектом від України, який отримав нагороду міжнародної премії The Architecture MasterPrize, США.