Як українські розробники допомагають здобувати Оскар

Čytaty latynkoju
Як українські розробники допомагають здобувати Оскар

Рішення українських інженерів для зведення звуку і монтажу відео використовували також в інших оскароносних стрічках: «Богемська рапсодія», «Чорна пантера», «Фаворитка», «Рома», «Зірка народилася», «Влада» і «Чорний клановець».

При створенні цих фільмів використовувалися продукти американської компанії Avid, з якою GlobalLogic Україна співпрацює більше 10 років.

Всі переможці та номінанти премії за «Кращий фільм», «Кращий монтаж звуку», «Краще зведення звуку» і «Кращий монтаж» покладалися також на ці технології.

Співпраця з Avid

Наразі кілька сотень українських інженерів GlobalLogic залучені до створення всієї лінійки технологій Avid. Деякі фахівці не тільки розробники і тестувальники програмного забезпечення, але і професійні музиканти, звукорежисери або композитори.

З 1987 року Avid за свої технічні продукти отримали дві премії «Оскар», нагороду «Греммі» і 16 «Еммі».

Спочатку фахівці GlobalLogic Ukraine брали участь в розробці невеликого проекту для аудіоплагінів. Проте сьогодні українські інженери займаються створенням рішень для запису, обробки, зберігання і трансляції медіаконтенту.

Музичні альбоми та саундтреки для фільмів

Крім того, технологіями компанії користувалися для своїх альбомів Maroon 5, Coldplay, Linkin Park та інші артисти, в тому числі український гурт «Океан Ельзи».

Разом з Avid в українській компанії розробляють рішення для запису музичних треків і відомих саундтреків для фільмів. Серед них «Гобіт», «Світ Юрського періоду», «Дедпул-2» і навіть серіал «Гра престолів».