Перший робот-хірург з’явиться в Україні

Čytaty latynkoju
Перший робот-хірург з’явиться в Україні

Першим робота-хірурга візьме на роботу медичний центр ендохірургії у Вінниці. Це перший і поки що єдиний електронний лікар в Україні. Його звуть Да Вінчі. Він зроблений у США. Наразі медики центру вже пройшли навчання і визначили дати перших операцій за участі робота.

“У багатьох країнах така хірургія вже багато років доступна. Тільки не в Україні. Тепер українцям не треба шукати клініки за кордоном. Собівартість операції за допомогою робота вище, але сподіваємося на підтримку держави”, – говорить директор центру Євгеній Антонюк.

Що може робот-хірург?

Він робить операції, які не під силу людині. Робот може працювати в чотири руки у важкодоступних місцях. Перші операції заплановані у березні. Проведуть втручання в пухлинні процеси малого таза.

Працюватимуть з роботом місцеві хірурги, які пройшли навчання роботизованої хірургії в провідних клініках Європи та США.

Українці їдуть у клініки з роботом-хірургом в Польщу, Німеччину, Туреччину. Там операції коштують 5-7 тисяч євро. В Україні хочуть їх зробити суттєво дешевшими.

[youtube