Україна опинилася серед світових лідерів з експорту молока

Čytaty latynkoju
Україна опинилася серед світових лідерів з експорту молока

Під час зустрічі з асоціацією молочників України «Укрмолпром» заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова розповіла про здобутки в молочному секторі та показники експорту продукції.

Ситуація з експортом молока

«Сьогодні молочний сектор демонструє позитивні результати, покращилась якість сировини, вперше за останні роки Україна увійшла в 10-ку світових лідерів з експорту молочної продукції, — сказала Ковальова. — За нашими оцінками за результатами 2018 року всієї молочної продукції буде реалізовано на суму майже на 57 млрд гривень, при цьому експорт складатиме понад 7 млрд гривень».

Вона також додала, що тваринництво є особливою галузою сільського господарства, стан розвитку якої вагомо впливає на економічний потенціал агропромислового комплексу країни. За підсумками заступника міністра, у 2019 році на підтримку розвитку тваринництва передбачено кошти на суму 3,5 млрд грн, основні напрями підтримки молочного скотарства 2018 року будуть збережені.

Як зазначено в повідомленні, за даними ДФС у 2018 році експорт молока і молокопродуктів склав 263 млн дол. США, з яких 48,8% припадає на вершкове масло, 22,4% – на сухе та згущене молоко, 11,7% – на сири.

Нагадаємо, в Україні почали вироблятиВ Україні почали виробляти молоко для веганів молоко для веганів з гречки і льону.