Маркування українських продуктів та ліків латинкою буде — але з 2021 року

Čytaty latynkoju
Маркування українських продуктів та ліків латинкою буде — але з 2021 року

У 2015 році на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна ухвалила Правила застосування одиниць вимірювання — і там було передбачено перехід на позначення та маркування латинкою. За зверненнями бізнесу тепер цей етап відтерміновано до 2021 року, зазначили у відомстві.

Як працюватиме маркування латинкою в Україні та навіщо воно потрібне

Згідно з Правилами, з 1 січня 2016 року усі виробники споживчої продукції зобов’язані позначати виміри продукції одиницями вимірювання Міжнародної системи одиниць SI (кілограми, сантиметри, літри тощо). Також було передбачено, що мають зазначатися міжнародні позначення одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту. Одночасно на маркуванні можуть застосовуватись українські позначення одиниць вимірювання (з використанням літер українського алфавіту). Такі позначення одиниць вимірювання поширюються на маркування всієї споживчої продукції, зокрема, і на маркування лікарських засобів, медичних виробів, харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння та засобів захисту рослин тощо.

«Для поступового переходу бізнесу, зокрема виробників ліків, ми передбачали перехідний період для написів латинськими літерами. Він мав завершитись 1 січня 2019 року. Але ми отримали численні звернення – від бізнес-асоціацій та асоціацій виробників медичних виробів – щодо необхідності продовження перехідного періоду», – пояснює радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Роксолана Підласа. Відтак запровадження написів латинкою відкладено до 1 січня 2021-го.

Раніше ми розповідали, для чого потрібен перехід на латинку для українців.