Електрозарядна станція — на кожен паркувальний майданчик: ініціатива Мінрегіону

Čytaty latynkoju
Електрозарядна станція — на кожен паркувальний майданчик: ініціатива Мінрегіону

Зарядна станція для електромобілів — таке рішення незабаром може з’явитися майже в усіх українських подвір’ях багатоповерхівок. У розроблених змінах до ДБН В.2.3.-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів» міститься норма щодо обов’язкового облаштування електричними зарядними пристроями не менше 5% машиномісць у громадських гаражах та автостоянках.

Навіщо станція для підзаряджання електромобілів

«Ілон Маск анонсував появу в Україні швидкісних електрозарядок Tesla Supercharger для електромобілів вже в 2019 році. Думаю, що в наступні роки кількість електромашин зросте в рази. І в усьому світі, і в Україні теж. Тому зараз ми вже прописали у змінах до ДБН щодо автостоянок норму обов’язкового встановлення електрозарядок. Зараз плануємо передбачити обладнання електрозарядними приладами не менше 5% машиномісць на всіх парковках, з поступовим збільшенням цієї норми. Наша ідея — щоб до 2030 року усі 100% машиномісць на автостоянках вже були оснащені електрозарядками», — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За словами чиновника, за 2017 рік, наприклад, в Європі кількість електрокарів зросла більш ніж на 50%. Відтак українська інфраструктура має бути готова до швидкого зростання кількості електромобілів на вулицях. Зміни до ДБН розробляли фахівці ПАТ «КиївЗНДІЕП». Ці правки вже затверджено. Вони набудуть чинності орієнтовно через 3 місяці після офіційного опублікування.

Раніше ми розповідалиTesla дозволила замовляти електромобілі в Україну про офіційний дозвіл Tesla імпортувати їхні електромобілі до України без посередників.