Україна отримає €176 млн на безпеку руху на дорогах

Čytaty latynkoju
Україна отримає €176 млн на безпеку руху на дорогах

У 2018 році Мінінфраструктури за підтримки європейських партнерів розробило і затвердило Національну транспортну стратегію до 2030 року. На часі дізнатися, які міста відчують на собі якісні зміни на дорогах за кошти європейських партнерів.

В яких містах буде безпечніше на дорогах

Для ЄІБ це — флагманський проект, адже за обсягом інвестицій він найбільший. З цсієї суми Європейський інвестиційний банк виділяє €75 млн. Решта коштів надійдуть від іншого партнера – ЄБРР. Проект буде реалізовано в Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі. Ці міста були обрані на базі статистики ДТП і готовності інвестувати в поліпшення безпеки дорожнього руху.

Одним з ключових пунктів цієї стратегії є зменшення травматизму на дорогах до нульового рівня до 2030 року. Проект «Модернізація та підвищення безпеки дорожньої мережі в Україні» фінансується Європейським інвестиційним банком. Він спрямований на зменшення кількості і смертності внаслідок ДТП в Україні. Для досягнення цієї мети ЄІБ підготував програму поліпшення безпеки дорожнього руху для України. Вона охоплює 2 основних складових: «безпечні дороги» і «безпечні учасники дорожнього руху».

Нагадаємо, що ЄБРР надаєЄБРР надає 280 млн грн на тролейбуси для Кропивницького Україні 280 млн грн на тролейбуси для Кропивницького. Кошти витратять для модернізації тягових підстанцій, контактної мережі та оновлення рухомого складу в розмірі 282 млн грн. Відтак це українське місто матиме змогу закупити близько 20 тролейбусів з автономним ходом для локальних маршрутів.