НБУ обрахував показники ринку платіжних карток

Čytaty latynkoju
НБУ обрахував показники ринку платіжних карток

За словами Холода, у 2008 році платіжні картки переважно використовували для зняття готівки. Частка безготівкових операцій за платіжними картками 10 років тому становила 4,5%, а в 2018 році — досягла 44,3%. Такі дані наводять у НБУ.

Що стимулює розвиток FinTech — дані НБУ

Повідомляється, що Національний банк активно працює над низкою проектів, здатних стимулювати розвиток інноваційних фінансових послуг в Україні.

До таких послуг Холод відносить повну ідентифікацію клієнтів через систему BankID НБУ для отримання банківських, фінансових та інших комерційних послуг. Це також імплементація в Україні норм Директиви ЄС PSD2 (концепція Open Banking). Модернізація СЕП НБУ для миттєвих платежів в форматі 24/7 і в національному масштабі з міжнародних стандартів. Перш за все мова йде про IBAN і ISO 20022, пілотний проект з тестування електронної гривні на базі технології blockchain тощо.

Заступник голови Нацбанку України наголосив на тому, що важливий також комплексний захист користувачів під час впровадження інноваційних рішень та продуктів. Йдеться про кібербезпеку та захист прав споживачів фінансових послуг. Вирішити це питання може зміна законодавчого поля у контексті консолідації регулювання фінансових ринків, додав він.

Нагадаємо, Нацбанк оприлюднивНБУ спростить вимоги до переказу валюти за кордон проекти постанов, якими планують спростити низку обмежень на перекази коштів за кордон та здійснення інвестицій на іноземних фінансових ринках.