Вп’ятеро більше — набудуть чинності нові штрафи за пиятику за кермом

Čytaty latynkoju
Вп’ятеро більше — набудуть чинності нові штрафи за пиятику за кермом

За законопроект №7279-д проголосували 239 народних депутатів. Водіння автомобіля в нетверезому стані тепер характеризується як «кримінальний проступок».

Які штрафи передбачені для водіїв-порушників

Стаття 286-1 проекту закону про управління транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції за кермом передбачає покарання у вигляді штрафів:

  • від 17 тис грн — 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — до 34 тис грн (2 тис неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням прав на термін до трьох років.
  • ті самі дії, вчинені повторно, тепер караються штрафом в 51 тис грн. Це — 3 тис неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням прав на термін від двох до трьох років.

Законопроект вводить визначення кримінального проступку — відповідно, за водіння в стані алкогольного сп’яніння встановлюється кримінальна відповідальність.

Які штрафи були раніше

Раніше нетверезе водіння каралося штрафом в 10,2 тис грн і позбавленням водійського посвідчення на рік. Ті ж дії вчинені повторно в період 5 років каралися штрафом в 40,2 тис. грн і позбавленням прав на десять років. Раніше повідомлялосяКінець «заглушкам»: Штрафи за непристебнуті паски збільшать в 17 разів, що понад 20 народних депутатів підписалися під законопроектом N8492, яким пропонується посилити покарання за їзду з непристебнутим ременем безпеки або без шолома. Депутати запропонували збільшити штраф з 51 грн до 867 грн (в 17 разів).