В Україні легально виготовлятимуть ліки з марихуани (оновлено: насправді ні)

Čytaty latynkoju
В Україні легально виготовлятимуть ліки з марихуани (оновлено: насправді ні)

Державна служба з лікарських засобів та контролю над наркотиками видала першу ліцензію компанії C21 на імпорт марихуани, а саме високоякісного канабідіолу — сировини, екстрактів і концентратів, готових КБД-продуктів.

Що про це відомо

КБД (канабідіол) — один з як мінімум 113 каннабіоідів, виявлених в коноплях. Крім того, повідомляється, що ліцензію видали також на реекспорт концентратів КБД і продуктів переробки КБД в Європу і на світовий ринок. Наголошується, що команда C21 перебуває в процесі подачі заявки на отримання додаткових ліцензій, в тому числі на вирощування конопель. Компанія вже відкрила представництво в Києві.

Зазначається, що КБД-екстракти і продукти з мінімальним вмістом тетрагідроканнабінолу є законними в багатьох країнах Європейського Союзу. Компанія C21 тепер матиме можливість поширювати і продавати свої фірмові продукти в багатьох країнах ЄС, що дозволить їй отримати доступ до ринку з 742 млн споживачів.

C21 Investments Inc. є вертикально інтегрованою компанією канабіс-індустрії, яка культивує, обробляє і поширює продукти з канабісу в США. Компанія володіє площами, на яких вирощується конопля, в штаті Орегон, США.

Оновлення: Йдеться про прекурсори, а не про КБД-сировину

У Державній службі України з лікарських засобів видання The Babel з’ясувало, що компанія «С21 Інвестімент України» 1 листопада 2018 року справді отримала ліцензію на покупку, продаж, вивезення і ввезення на територію України прекурсорів. Ліцензію на ввіз і вивіз екстракту і концентрату канабідіола компанія не отримувала. Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками не могла видати ліцензію без зміни чинного законодавства, згідно з яким обіг канабісу в чистому вигляді, а також смол, екстрактів і настоянок з нього заборонений навіть у медичних цілях.

До речі,  раніше ми писалиЗасновниця DevoHome — про те, як побудувати в Україні бізнес на коноплі про Оксану Дево, яка заснувала «конопляний» бізнес і робить оселі затишними, а сон — спокійним.