В Україні створили Фонд розвитку інновацій

Čytaty latynkoju
В Україні створили Фонд розвитку інновацій

Як відзначається, відповідальною за створення Фонду виступає виконуюча обов’язки глави Міністерства фінансів Оксана Макарова. Ідею створити «Фонд фондів» для підтримки українських стартапів державою запропонували ще в 2016 році. Далі прогнозували його запуск в липні 2018-го. 7 листопада прийняли остаточне рішення щодо створення такої структури.

Як працюватиме фонд та які стартапи зможуть отримати фінансування

У планах ініціаторів — те, що фонд забезпечить стимулювання інноваційної діяльності в Україні, комерціалізацію результатів науково-технічних розробок, вихід на ринок нових товарів і послуг. Він також гарантуватиме надання фінансової підтримки інноваційних компаній і проектів, сприятиме пошуку та залученню інвестицій в такі проекти.

В інтерв’ю AIN.UA коордінатор проекту Дебора Фейрлі розповіла, які стартапи буде інвестувати фонд. За її словами, головна умова для отримання грантів від Фонду —  офіційна реєстрація компанії. У стартапів, які зареєстровані в інших юрисдикціях, також буде можливість отримати гранти. Головне, щоб більша частина команди перебувала в Україні. Шукають конкурентоспроможні стартапи на ранніх стадіях з сильними командами. Як зазначать, важливо, щоб компанія демонструвала потенціал до комерційного успіху.

Фонд шукає стартапи, які планують працювати в усьому світі, не тільки в Україні. Серед найбільш цікавих сфер — агротех, фінтех, медичні та біотехнології, кібербезпека, енергетика, інтернет речей, штучний інтелект, великі дані і блокчейн. Залучені раніше інвестиції від інших джерел будуть плюсом.

Скільки інвестуватиме Фонд у стартапи

Фонд буде інвестувати від $25 до $75 тис у гривневому еквіваленті. Сума залежить від запитів компанії та рішення експертного комітету. Надають гранти, тобто брати частку компаній не будуть. У планах на найближче майбутнє — залучити сторонні організації для інвестування в стартапи.

До слова, раніше ми публікувалиПрезидент Франції — про штучний інтелект, стартапи, технології та владу ключові тези розмови президента Франції Еммануеля Макрона з редакцією видання WIRED.  Нещодавно він виступив із посланням щодо національної стратегії відносно штучного інтелекту та пообіцяв витратити €1,5 млрд урядових коштів протягом наступних 5 років на дослідження в цій сфері та перетворити Францію на осередок таких технологій.