Назване слово року за версією британських мовознавців

Čytaty latynkoju
Назване слово року за версією британських мовознавців

«Одноразовий» — термін, який відноситься до товарів, виготовлених з пластику і поліетилену. Зазичай такі продукти використовують один раз і потім викидають. Приміром склянки, трубочки і пакети.

Як обирали слово 2018 року

Як розповіли укладачі словника, вживання цього слова збільшилася вчетверо за останні 5 років. В статті йдеться про те, що зображення пластику, який дрейфує океаном (пляшки, пакети, соломинки), стало поштовхом до глобальної кампанії  по скороченню використання пластику, який засмічує планету.

Іншими претендентами на звання слова року були:

  • plogging – фітнес-активізм, що допомагає в зборі сміття,
  • floss – танець переможця в грі Fortnite,
  • gammon – позначення чоловіка з консервативними поглядами,
  • MeToo як окремий термін.

У 2017 році словник Collins обрав як переможця термін fake news, який означає фальшиві новини, а в 2016 році – Brexit (слово, яке стало популярним на тлі виходу Великобританії з Євросоюзу).

До слова, Європарламент схваливЄвропарламент проголосував за заборону пластикового посуду та пакетів заборону пластикових виробів одноразового використання на засіданні 24 жовтня 2018 року. Документ, який підтримали в парламенті, забороняє пластиковий посуд, пакети, трубочки для пиття, полістиролові контейнери для їжі та ватні палички.