Український фотожурналіст зібрав на Kickstarter $20+ тис на альбом про Революцію Гідності

Čytaty latynkoju
Український фотожурналіст зібрав на Kickstarter $20+ тис на альбом про Революцію Гідності

Альбом створив український фотограф Максим Дондюк, який займається документальною фотозйомкою. В описі проекту на Kickstarter він зазначив, що це — його перша робота. Книга документальної фотографії має назву Culture of Confrontation («Культура протистояння», «Культура конфронтації»). Підтримати проект можна протягом ще 8 днів.

Що варто знати про цей альбом

За словами автора, ідея створити книгу документальних світлин про Революцію Гідності, відому також як Євромайдан, виникла у нього як результат спостережень на власні очі за боями між громадянами та представниками силових структур на вулицях української столиці наприкінці 2013-го — на початку 2014 року. Вперше фотограф потрапив на Майдан Незалежності та прилеглі до нього вулиці 1 грудня 2013-го. Мирна демонстрація згодом переросла у силове протистояння із жертвами та заворушеннями.

За словами фотографа, події змінили не лише його самого, але й його манеру знімати. В певний момент через об’єктив він почав помічати абсолютно сюрреалістичні картини, що більше пасували середньовічним битвам, аніж сучасним демонстраціям чи сутичкам. Відтак у своїх світлинах він намагався показати конфлікт Темряви та Світла, Добра й Зла (хоча досить часто сторони протистояння мінялися місцями у тому, хто з них був на якому боці). Дізнатися подробиці проекту можна із відеоролику:

Раніше ми повідомлялиУ Нью-Йорку показали український VR-проект про Революцію Гідності про український VR-проект, присвячений подіям того періоду.