Реклама

Як мешканці багатоповерхівок зможуть заощаджувати на теплі

Українці зможуть обирати оптимальну систему індивідуального обліку тепла в своїх квартирах. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко
Čytaty latynkoju
Як мешканці багатоповерхівок зможуть заощаджувати на теплі
  1. Головна
  2. Новини
  3. Як мешканці багатоповерхівок зможуть заощаджувати на теплі
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Українці зможуть обирати оптимальну систему індивідуального обліку тепла в своїх квартирах. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко

Зубко прокоментував прийняття на засіданні Уряду постанови «Про затвердження Порядку визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів – розподілювачів теплової енергії», інформує Урядовий портал. Постанова розроблена Мінрегіоном на виконання Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Що мається на увазі

В повідомленні йдеться, що встановлення розподільного обліку теплової енергії дасть можливість кожному українцю заощаджувати споживання тепла і платити виключно за власним лічильником. Вибір споживачами оптимальної системи індивідуального обліку здійснюється за технічної можливості інженерних систем й економічної доцільності для кожного будинку.

Урядовець пояснив, що раніше індивідуальний (поквартирний) облік був доступний лише для мешканців будинків з горизонтальною системою опалення. Натомість мешканці старих будинків, де відсутня технічна можливість встановити індивідуальний лічильник, сплачували за обсяг тепла, яке споживала вся будівля за комерційним будинковим вузлом, а спожита енергія ділилася пропорційно площі на всіх. І всі платили однаково.

Як мешканці зможуть заощаджувати тепло

Регулювати температуру в своїх помешканнях, заощаджувати тепло і платити виключно за власним лічильником зможуть власники квартир, які встановлять квартирні лічильники при горизонтальній розводці інженерних мереж у будинку. Або прилади-розподілювачі на опалювальні прилади при вертикальній розводці. Доплата складе лише за обігрів загальних місць користування та допоміжних приміщень відповідно до площі їх квартири, сказав Зубко.

Для системи обліку за допомогою приладів-розподілювачів необхідно, щоб їх встановили не менше як 50% мешканців багатоквартирного будинку. Оплата встановлення такої системи здійснюється коштом споживачів – власників квартири.

Нагадаємо, раніше ми писалиВ Україні з’явиться база даних лічильників на тепло та воду про те, що Мінрегіон запроваджує моніторинг стану оснащення будівель лічильниками та процедуру обміну інформацією між органами влади. Для цього створюють публічну базу даних про оснащеність лічильниками тепла та води.

Share
Написати коментар
loading...