Рада затвердила офіційне привітання «Слава Україні!» у ЗСУ

Čytaty latynkoju
Рада затвердила офіційне привітання «Слава Україні!» у ЗСУ

Верховна Рада прийняла закон про внесення змін до статутів Збройних сил України, які передбачають зміну привітання військовослужбовцями і співробітниками Національної поліції на «Слава Україні! Героям слава!».

Як зміниться статут ЗСУ

Законом вносяться зміни до статуту Збройних сил України. Згідно з ним, під час вітання і прощання начальника або старшого за званням з військовослужбовцями буде звучати «Слава Україні», а у відповідь «Героям слава». В даний час статут ЗСУ передбачає, що старший за званням каже: «Вітаю, товариші», на що військовослужбовці відповідають: «Здоров’я бажаю, товаришу», додаючи в кінці військове звання. Крім того, у статуті ВСУ відтепер передбачено використання звернення «пан» разом з «товариш».

У першому читанні депутати запропонували розповсюдити норму на Національну поліцію.Закон набуде чинності на наступний день після публікації.

Нагадаємо, що канадська компанія PGW Defense Technologies, яка спеціалізується на оборонних технологіях, підтвердилКанадська компанія надасть стрілецьку зброю для ЗСУа договір із Україною, про постачання далекобійних снайперських гвинтівок.