Україна отримає 5 млн євро на інфраструктуру в рамках Дунайської програми

Čytaty latynkoju
Україна отримає 5 млн євро на інфраструктуру в рамках Дунайської програми

19 вересня український парламент 246 голосами проголосував відповідний закон №0196. Відтак Україна отримає фінансування, що дасть змогу здійснювати спільні з ЄС проекти в рамках Стратегії ЄС для Дунайського регіону, а також розвивати громади регіону. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Що отримає Україна в рамках міжнародної програми

«В рамках програми ЄС надає для України на безоплатній основі 5 млн євро для проектів, що відбиратимуться на конкурсній основі за правилами програми. Передбачається 4 напрямки проектів: «Інноваційність та соціальна відповідальність», «Навколишнє середовище та культурна відповідальність», «Покращення інфраструктурних зв’язків та енергоефективність», «Ефективне урядування в Дунайському регіоні». Реалізація проектів зміцнить міжрегіональне та транскордонне співробітництво і партнерство у сферах розвитку транспортної інфраструктури, енергетики, підприємництва, комунікаційних мереж, культури, освіти, туризму, охорони здоров’я тощо», — цитує Урядовий портал очільника відомства.

Нагадаємо, Угода про фінансування Дунайської транснаціональної програми була підписана Україною в грудні 2017 року. Програма є одним з фінансових інструментів Європейського Союзу з реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону, участь у якій відкриває українським партнерам можливість отримати фінансування та впроваджувати спільні проекти разом з партнерами з європейських країн Дунайського регіону.

Раніше ми інформували$1,1 млрд за півріччя отримала Україна для нацбезпеки та оборони про обсяги донорських інвестицій на різні напрямки реформ в Україні. Найбільшу суму коштів було скеровано за I півріччя 2018 року на сектор національної безпеки.