Безкоштовний кредит на реформи: Україна отримає 2 транші по 500 млн євро

Čytaty latynkoju
Безкоштовний кредит на реформи: Україна отримає 2 транші по 500 млн євро

Про надані транші повідомила прес-служба українського Мінфіну та видання «Економічна Правда». «Найближчим часом Міністерство фінансів спільно з Міністерством закордонних справ внесе пропозицію президентові щодо необхідності невідкладного подання на розгляд Верховної Ради проекту закону про ратифікацію цих міжнародних договорів», — зазначили у прес-службі профільного міністерства.

Що це за транші і чому вони вигідні для України

Як зазначають в «ЕП», транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілені рівномірно, по 500 млн євро кожний. Перший буде надано восени 2018-го після завершення cторонами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності підписаних документів, та виконання Україною умов надання фінансування. Другий транш має надійти навесні 2019 року за результатами оцінки виконання Україною заходів з реформування відповідних секторів реалізації державної політики.

Як зазначають журналісти ділового видання, позика надається за стандартною для таких договорів ставкою EURIBOR+0,2%. Враховуючи, що в останні роки EURIBOR має від’ємні значення (і вже наближається до показника -0,2%), фактично Україна користується цим кредитом безкоштовно. Тривалість кредитної програми складе 15 років.

Як заявила очільниця Міністерства фінансів України, надана в рамках трьох попередніх програм макрофінансова допомога ЄС на суму 2,81 млрд євро мала як стабілізуючий ефект для фінансової системи держави, так і стала засобом інтенсифікації реформ у державі. В рамках співробітництва між Україною та Європейським Союзом, сторонами у 2014 – 2017 роках було реалізовано три програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу.

Раніше у виданні Financial Times з’явиласяБолючий шлях, але реформи дають плоди — FT про економіку України аналітична стаття з оцінкою поступу реформ за минулі 4 роки.