Реклама

МОЗ та Міносвіти пропонують скоротити час домашніх завдань

Čytaty latynkoju
МОЗ та Міносвіти пропонують скоротити час домашніх завдань

Санітарні правила, що регулюють практично всі питання навчання у школі, можуть змінитися вперше за 17 років, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України. Там разом із представниками Міносвіти розробили та пропонують новий «Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти». У ньому сформульовано низку змін, які можуть докорінно змінити процес навчання та збільшити можливості для усіх категорій учнів.

Що пропонують міністерства

Робоча група пропонує скоротити тривалість виконання домашніх завдань — не довше 1 години у 3–9 класах та 1,5 години у 10–12 класах. А для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані. Також пропонують скасувати нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.

Крім того, в разі запровадження нових норм вчителі можуть використовувати сучасні технології — інтерактивних дошки, мультимедійні технологіґ та різні ґаджети. Після занять із застосуванням мультимедійних технологій проводиться фізкультхвилинка та гімнастика для очей, в кінці уроку – фізичні вправи для профілактики загальної втоми.

Не забули в МОЗ і про харчування учнів. Щоденне меню шкіл має включати щонайменше 4 страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії для дитини відповідного віку. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв. Також у школах передбачена можливість організації кейтерингу.

Зауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоров’я МОЗ України до 28 вересня у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 або на електронну скриньку [email protected]

Раніше ми публікували редакційну колонку«Якби ви вчились так, як треба»: 12 предметів для сучасної школи стосовно того, які дисципліни варто було би викладати у школі з урахуванням сучасних реалій.