У ЄС завершилася фінансова криза для єврозони

Čytaty latynkoju
У ЄС завершилася фінансова криза для єврозони

Нагадаємо, Греція успішно завершила трирічну програму порятунку, організовану країнами єврозони. Програма була покликана допомогти країні впоратися з наслідками її боргової кризи.

Європейський механізм стабільності протягом трьох років надав країні 61,9 млрд євро. Разом з допомогою Міжнародного валютного фонду кредити, надані Греції з 2010 року, склали понад 260 млрд. євро, що є найбільшим джерелом фінансової допомоги у світовій фінансовій історії.

Що значить завершення кризи для єврозони

Ццього року вперше всі країни, в яких євро знаходиться в обігу як валюта, мають рівень дефіциту бюджету менше 3%. Це є вимогою європейського законодавства. В той час, як в 2010 році середній рівень був 6%, тепер вдалося зменшити негативні тенденції в економіці.

«Ми багато чого зробили через фіскальну політику, через створення банківського союзу, через низку програм, щоб впевнитися, що тепер єврозона набагато сильніша. Коли я кажу про завершення кризи для Греції, це також означає і завершення кризи для єврозони», — сказав Московісі.

До речі,  про об’єднання європейських банків та який ефект це може мати у довгостроковому періоді для країн Європи можна почитати в матеріаліГра на підвищення — які європейські банки можуть об’єднатися та чому саме Na chasi.