Мінрегіон пропонує запровадити новий підхід до освітлення будівель

Čytaty latynkoju
Мінрегіон пропонує запровадити новий підхід до освітлення будівель

Світловоди пропонують використовувати там, де немає необхідного рівня природного освітлення і його не можна забезпечити іншим способом.

В чому переваги такого підходу до освітлення

Як зазначив Лев Парцхаладзе, світловоди можуть проектуватися, приміром, на виробництвах, в темних та підвальних приміщеннях, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін — або просто в будинках. Це дає можливості для енергозбереження та зниження витрат на забезпечення приміщень достатнім рівнем світла.

«Нуль витрат на освітлення, мінімальне використання електроенергії. Як бонус — користь для зору, підвищення настрою, працездатності і навіть візуальне збільшення простору. Також деякі конструкції світловодів дозволяють не тільки передавати світло, а й накопичувати його протягом світлового дня для використання у вечірні проміжки часу», — написав він на своїй Facebook-сторінці.

Фото: з Facebook-сторінки Лева Парцхаладзе

Згідно з новими ДБН, застосування таких систем можливе для бокового, або для верхнього світла залежно від розташування вихідних отворів світловодів. Оновлені державні будівельні норми будуть затверджені найближчим часом, інформують у Мінрегіоні.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення.

Фото: svetovod.info

Нагадаємо, в Миколаєві планують повністю обладнатиМиколаїв хочуть повністю обладнати LED-освітленням вулиці новими світлодіодними світильниками. Це забезпечить не лише економіє електроенергії, але й додаткові можливості для безпеки вулиць у темний час доби.