Мінрегіон пропонує створити в містах автоматизовані парковки

Čytaty latynkoju
Мінрегіон пропонує створити в містах автоматизовані парковки

Зокрема, відомство пропонує ввести нову зміну в ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів».

Як виглядатимуть автоматизовані гаражі

«Світ не стоїть на місці і поступово переходить на автоматизацію усіх можливих процесів. Наприклад, автоматизовані гаражі для автомобілів. Процес паркування на таких автостоянках відбувається автоматично, без участі водіїв. Такі стоянки займають менше простору, що дуже важливо, особливо в центральних районах крупних міст. Тобто, їх можна розміщувати там, де не є багато місця для звичайних чи механізованих парковок», — сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Фото: з Facebook-сторінки Лева Парцхаладзе

Управління пристроєм для переміщення автомобілів і контроль його роботи в автоматизованих гаражах відбуватиметься з приміщення диспетчерської. При проектуванні автоматизованих гаражів повинен бути доступ персоналу для технічного обслуговування на кожен ярус розміщення автомобілів та до кожного машиномісця.

Згідно із запропонованими змінами у ДБН, автоматизовані гаражі можна пристроювати до будинків за умови їх відокремлення протипожежною стіною 1 типу. Крім цього, допускається передбачати підземні автоматизовані гаражі до 9-го поверху включно.

В чому зручність автоматизованих стоянок

За інформацією Парцхаладзе для їх розміщення потрібно набагато менше простору ніж для звичайних чи механізованих парковок. Тому їх можна розміщувати, наприклад, в центральних районах великих міст. Також така технологія економить час водіїв завдяки автоматичному процесу в’їзду/виїзду автомобіля на місце для паркування.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Як виглядають автоматизовані паркувальні комплекси в інших країнах

До слова, раніше ми писалиКМДА застосує евакуатори проти неправильного паркування, що неправильно припарковані автівки, які заважатимуть руху громадського транспорту або пішоходів у столиці, будуть забирати евакуатори.