Реклама

Український стартап створив будівельний матеріал із конопель

Čytaty latynkoju
Український стартап створив будівельний матеріал із конопель

Матеріал вони назвали Hempire-mix. За основу взято технічні коноплі. Він дає змогу утеплити помешкання чи створювати будівельні блоки замість цегли та бетону на основі цього матеріалу. Випускають будівельну сировину, подрібнюючи сетбла технічних конопель. До них додають вапно та сполучний матеріал, який розробили в компанії, При цьому не застосовують пісок, цемент чи токсичні хімічні компоненти, тож житло є екологічно чистим.

Що варто знати про новий будівельний матеріал

Також автори розробки говорять про енергоефективність своєї розробки, стійкість матеріалу до волог. Будівельні блоки з сировини на основі конопель не горять, не псуються та не піддаються впливову грибків, паразитів чи пошкодженням з боку мишей та щурів.

Засновник Hempire UA Сергій Коваленков також підкреслює, що матеріал завдяки пористій структурі має кондиціонуючі властивості та може підтримувати певну температуру. Стіни з Hempire-mix можуть використовуватися не лише для фасадів, але й для спорудження підлоги, фундаменту та даху. Розробник переконаний, що цей матеріал може стати значною статтею експорту будівельних матеріалів, адже Україна є третьою країною в Європі за вирощуванням технічних конопель. У 2017 році цю культуру вирощували на 4,5 тис га.

Ця українська компанія також створила окремий вид органічної штукатурки на основі конопель, інформують журналісти «Економічної Правди». За їхніми словами, це дає змогу створювати сприятливий мікроклімат. Із суміші на основі конопель можна зводити будинки будь-якої форми.

Український стартап створив будівельний матеріал із конопель

Процес спорудження пересувного будинку з матеріалу на основі конопель у США

Помешкання з такого матеріалу уже є в Києві, Львівській та Харківській областях. Компанія планує будівництво в Одеській та Житомирській областях. «Люди перестають іронізувати та боятися. Ті, хто ще кілька років тому скептично сприймали нашу технологію, зараз пропонують партнерство», — розповів Коваленков у розмові з журналістами «економічної Правди». Також у компанії планують вийти за кордон і вже реалізували перший проект у США.

Раніше ми розповідалиЗасновниця DevoHome — про те, як побудувати в Україні бізнес на коноплі про українську компанію, котра запустила виробництво штучного хутра з конопель.