За словами латвійського міністра, жителям Латвії не варто сліпо вірити всьому, що вони читають в інтернеті. Урядовець наголошує, що краще черпати інформацію в офіційно зареєстрованих ЗМІ або держструктурах.
Як це працюватиме
Останнім часом в латвійському інтернеті поширюється велика кількість хибних новин. Так, минулого тижня на порталі redzams.net була опублікована фейкова новина про те, що 15 липня обвалився торговий парк Alfa, в результаті чого сотні людей загинули. На цьому порталі публікуються і інші неправдиві новини. Наприклад, про те, що з початком навчального року кожен школяр отримає по 300 євро. Козловскіс від імені правоохоронних органів пообіцяв зробити все, щоб ідентифікувати і затримати розповсюджувачів цих фейкових новин.
На питання, чи відстежується в передвиборчий період у країні поширення всіх неправдивих новин, Козловскіс відповів: «Ми працюємо в цьому напрямку, створений координуючий механізм. Я дуже сподіваюся, що нам вдасться створити єдиний портал, де кожен житель Латвії зможе з’ясувати достовірність інформації».
Нагадаємо, що Facebook розробивFacebook розробив інструмент проти фейкових новин інструмент для боротьби проти фейкових новин. Почалося тестування функції, створеної в рамках роботи Facebook Journalism Project, яка створить додатковий контекст в статтях стрічки новин.
В новинних постах, які публікуються в News Feed, з’явиться кнопка, натиснувши на яку, користувач побачить панель з інформацією про джерело новини, а також пов’язаним з темою новини контентом. Тут будуть висвітлюватися деталі про те, де і як ця новина була розміщена. У компанії очікують, що більшість сторінок не помітять істотних змін в їх розповсюдженні в News Feed в результаті цього тесту. Таким чином сторінки зможуть посилатися на кращі публікації і продовжувати публікувати статті, які цікаві аудиторії і які читачі знаходять інформативними.