У «Нафтогазі» заявили про рекордний прибуток за 20 років

Čytaty latynkoju
У «Нафтогазі» заявили про рекордний прибуток за 20 років

Перемога в арбітражних провадженнях проти «Газпрому» стала головним фактором прибутковості групи у 2017 році — «Нафтогаз» отримав найбільший за свою 20-річну історію чистий прибуток: 39,4 млрд грн.

Як нарощували фінансові «м’язи»

Без позитивного ефекту арбітражу по справі щодо транзиту газу Група понесла б чистий збиток у розмірі 7,4 млрд грн. Як відомо, за результатами двох проваджень «Газпром» повинен сплатити «Нафтогазу» $2,6 млрд після урахування заліку у розмірі $2,1 млрд, які «Нафтогаз» вже отримав у вигляді газу, що був поставлений в 2014 році.

Досягнення рекордної суми стало можливим завдяки тому, що «Нафтогаз» ще й збільшив видобуток газу, створив умови для нарощування транзиту, ефективно працював над поверненням боргів та почав впровадження нової системи закупівель. А завдяки збільшенню інвестицій у видобування, «Укргазвидобування» вийшло на рівень видобутку — 15,3 млрд куб. м газу. У компанії наголошують, що у минулому році було завершено модернізацію Шебелинського ГПЗ, завдяки якій підприємство тепер випускає паливо Євро-5.

Загальна сума позик групи за 2017 рік зменшилась на 11,5 млрд гривень або на 16,3%. На кінець 2017 року ця сума склала 59,3 млрд гривень.

Нагадаємо, що «Нафтогаз» відкриває«Нафтогаз» відкриває представництво у Німеччині представництво у Німеччині – в місті Мюнхен. Установа буде представляти інтереси «Нафтогазу» у Німеччині, а також в Австрії та Швейцарії. Напередодні «Нафтогаз» оголосив про рішення ліквідувати своє представництво в Москві з 12 березня. Рішення про закриття представництва там збіглося в часі з недавнім загостренням відносин між «Нафтогазом» і «Газпромом» після винесення Стокгольмським арбітражем рішення про стягнення з «Газпрому» $2,56 млрд за результатами двох суперечок. У той же час «Нафтогаз» заперечує зв’язок між цими подіями.