Метро в Пекіні стане першим на планеті з біометрією замість квитків

Čytaty latynkoju
Метро в Пекіні стане першим на планеті з біометрією замість квитків

Китайська столиця, Пекін, готується до впровадження технології «біорозпізнавання». Квитки та жетони мають намір замінити сканерами долонь та камерами для розпізнавання обличчя. Пояснюють такий крок наміром прискорити пасажиропоток через станції метро у пікові години. Про це інформує Reuters із посиланням на китайські державні ЗМІ.

Як використають біометрію у пекінській підземці

Китай все більше використовує технологію спостереження за усіма сферами життя — починаючи від посилення внутрішньої безпеки до пришвидшення замовлень у ресторанах швидкого харчування. Однак такий вид моніторингу викликає занепокоєння з боку правозахисних груп. Правозахисники та громадські організації Китаю зазначають, що подібне стеження може бути використане для придушення потенційний протестів та опозиційних настроїв.

Розширювана підземна транспортна система Пекіна планує впроваджувати технології біометричного розпізнавання із 2018 року. Про це пише державна газета The China Daily, посилаючись на Чжан Хуабін, керівника відділу розвитку підприємств головного оператора підземки — компанії Beijing Subway. Камери розпізнавання зможуть виявити обличчя людей, потенційно дозволяючи їм обходити звичайні канали продажу квитків, а сканери долонь дозволили би просто за відбитком пальця купувати квитки та проходити турнікети.

Китайська газета The China Daily заявила, що біометрію схожого типу вже використовували у системі метро Шанхаю. Вона порівнювала відскановані зображення з базою даних відбитків за лічені секунди. За інформацією, яку наводить агенція Reuters, у Пекіні функціонує 22 міських лінії метро. Метрополітеном користуються в середньому понад 10 млн пасажирів щодоби протягом робочого тижня.

Нагадаємо, раніше ми розповідалиЯк Китай збирається використовувати великі дані про те, як Китай будує систему оцінки громадян за допомогою систем розпізнавання та так званих «соціальних рейтингів».