У Європі 9 країн створять кіберсили швидкого реагування

Čytaty latynkoju
У Європі 9 країн створять кіберсили швидкого реагування

Про нові плани щодо спільного реагування на кіберзагрози проінформував міністр оборони Литви Раймундас Каробліс, передає «Європейська Правда». Відповідну угоду про кіберсили підпишуть у Люксембурзі Литва, Естонія, Хорватія, Нідерланди та Румунія. До спільного кіберзахисту також долучаться Франція, Іспанія, Польща і Фінляндія — це станеться до кінця 2018 року.

Що варто знати про спільні кіберсили ЄС

Мета проекту — створити кібернетичні команди швидкого реагування. Їхня ротація буде виконуватися щопівроку.За словами Каробліса, ці команди ЄС могли би приходити на допомогу державам-членам у разі серйозних комп’ютерних інцидентів. Крім того, зі структурами ЄС буде розглянута можливість використання для цього проекту фінансування з бюджету ЄС. Йдеться про частину коштів, призначених на придбання технічного та програмного обладнання. Графік ротації цих сил мають додатково затвердити протягом 2019-го. Ще чотири країни — Бельгія, Греція, Словенія та Німеччина, — долучаться до цієї ініціативи в якості спостерігачів.

За твердженням литовських розвідувальних відомств, переважна частина ворожої діяльності в кібернетичному просторі пов’язана з РФ. Ці дії спрямовані здебільшого проти органів державної влади і управління Литви та її енергетичного сектора. Створення кіберсил стане одним з перших проектів в рамках укладеної у 2017 році угоди про тіснішу співпрацю з ЄС у галузі оборони.

Нагадаємо, раніше ми розповідалиЩо таке VPNFilter і як захиститися від нової шкідливої програми про кібератаки з використанням шкідливої програми VPNFilter.