NASA запустило ракетоносій Antares із українськими складовими

Čytaty latynkoju
NASA запустило ракетоносій Antares із українськими складовими

У виготовленні ракети взяли участь конструкторське бюро «Південне», Південний машинобудівний завод імені Макарова та інші підприємства України. На часі дізнатися, як знайшли себе українці та американський ракетоносій.

Що відомо про Antares та до чого тут українці

42,5-метрова ракета Antares доставить на орбіту і Міжнародну космічну станцію корисний вантаж вагою понад 3,3 тонни, в тому числі науково-дослідницьке обладнання, матеріали, а також продукти харчування для екіпажу. Ракетоносій Antares створений американською корпорацією Orbital ATK за участю іноземних партнерів. Основна конструкція першого ступеня ракети була розроблена КБ «Південне» та виготовлена на «Південмаші» в Дніпрі у співпраці з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «РАПІД»(Чернігів) тощо.

Українські фахівці брали активну участь у випробуваннях Antares, які проводилися в Сполучних Штатах Америки.

Нагадаємо, що космос принісКосмос приніс Україні 4,6 млрд грн за рік — дані дослідження Україні 4,6 млрд грн за рік. Обсяги реалізації продукції підприємств галузі за підсумками минулого року зросли на 24%, експорт продукції – на 8,1%. Такі дані наведені у звіті голови Державного космічного агентства України (ДКАУ) за 2017 рік.

У держбюджеті 2017 року на фінансування космічної галузі було передбачено 2,91 млрд грн. Це на 14,2% менше, ніж в 2016 році. В загальному обсязі фінансування 61,5% коштів по лінії загального фонду передбачено на виконання боргових зобов’язань за залученими раніше кредитами на реалізацію міжнародних галузевих проектів.За підсумками першого півріччя 2017 року завантаження потужностей підприємств космічної галузі склало 30,9%, що на 3,2% менше аналогічного періоду 2016 року.