НБУ оприлюднив успіхи та прибутки українських банків

Čytaty latynkoju
НБУ оприлюднив успіхи та прибутки українських банків

Такий фінансовий результат пояснюється значним скороченням відрахувань у резерви, що стало результатом покращення фінансового стану позичальників та завершення реструктуризацій низки проблемних кредитів. На часі дізнатися, як українські банки розвиватимуться у майбутньому згідно прогнозу НБУ.

Які очікування від банків та динаміка розвитку

Очікується, що банківська система нарощуватиме прибутковість і надалі завдяки покращенню операційного результату та дальшому скороченню відрахувань до резервів. Зниження власного капіталу у зв’язку із переходом на новий стандарт значною мірою було компенсовано прибутком банківського сектору у першому кварталі.

Адаптація  до нового стандарту триватиме до кінця поточного року. Відображені у звітності за перший квартал результати банків є попередніми, у подальшому їх буде відкориговано.

НБУ оприлюднив успіхи та прибутки українських банківНБУ оприлюднив успіхи та прибутки українських банків

Нагадаємо, що Національний банк України розширивНБУ розширив можливості для іноземних інвесторів можливості для іноземних інвесторів. Досі інвесторам можна було сплатити за кордон в іноземній валюті дивіденди, нараховані лише за період до 2016 року включно. При цьому суми таких платежів були обмежені встановленими лімітами. Національний банк також розширив для українського бізнесу можливості достроково погашати зовнішні кредити та позики в іноземній валюті. Відтепер резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення таких кредитів і позик.