У Києві з’явиться 27 пунктів велопрокату

Čytaty latynkoju
У Києві з’явиться 27 пунктів велопрокату

У «Концепції розвитку велосипедної інфраструктури в Києві», схваленій у лютому, передбачено створення системи громадського велопрокату і перехоплюючих велосипедних пунктів.

Чи були досі спроби створити систему велопрокату 

У 2016 році в Києві намагалися запустити систему муніципального велопрокату Nextbike. Було оголошено вісім адрес, за якими з’являться пункти прокату велосипедів. Але наразі Nextbike у столиці не функціонує. Крім того, у Києві намагались також створити свої мережі велопрокату китайські та ірландська компанія. У Львові, скажімо, працює аж 24 станції муніципального велопрокату.

Нагадаємо, що у Вінниці з’явитьсяУ Вінниці з’явиться система муніципального велопрокату система муніципального велопрокату. Поява міського велопрокату дасть змогу розвивати культуру використання цього екологічного транспорту. З 2011 року Вінниця почала займатися розвитком велосипедної інфраструктури. Станом на сьогодні в місті над Бугом облаштували вже 49 км велошляхів. Ця робота, за словами мера міста Сергія Моргунова, буде  продовжуватися, а завдяки новому проекту у Вінниці з’явиться ще один імпульс для свого розвитку як веломісто.

Розмір гранту: 180 тис. швейцарських франків. Вінниця стане одним з перших міст України, де впровадять міський громадський велопрокат. У місті вже 2018 року облаштують 15 точок, де можна буде взяти велосипед в оренду. На першому етапі – це буде 120 одиниць транспорту.